c

W sobotę zamknięcie ulicy Krzyskiej w Tarnowie

Press release 10.10.2013 14:35 CET

W najbliższą sobotę 12 października zostanie zamknięta ulica Krzyska w Tarnowie. Zamknięcie dotyczy fragmentu przy skrzyżowaniu z ulicą Spokojną i jest spowodowane końcowymi pracami związanymi z rozbudową tej ulicy.

um

Zamknięcie nastąpi w sobotę w okolicach godziny 12 i potrwa cały dzień do godzin nocnych. W tym czasie Skanska dokona wpięcia kanalizacji z ulicy Spokojnej w ulicę Krzyską.

W sobotę nie będzie przejazdu

Zamknięcie ulicy Krzyskiej przy skrzyżowaniu ze Spokojną jest związane z rozbudową ulicy Spokojnej.

– Inwestycja jest już na ukończeniu – mówi Michał Pudlewski, Kierownik Budowy, Skanska. – W sobotę konieczne będzie zamknięcie fragmentu ulicy Krzyskiej, ponieważ będziemy wykonywali włączenie w tę ulicę kanalizacji z ulicy Spokojnej. Na środku Krzyskiej wybudujemy studnię kanalizacyjną, co musi się odbyć przy wyłączeniu ruchu samochodowego w tym miejscu.

Prace na ulicy Krzyskiej zostały zaplanowane na sobotę, czyli dzień wolny od pracy dla większości tarnowian, tak aby utrudnienia były jak najmniej odczuwalne dla kierowców. – Roboty wykonamy w jeden dzień. Zamknięcie nastąpi około godziny 12 i potrwa aż do zakończenia prac na Krzyskiej, czyli nawet do godzin nocnych.

Ulica Krzyska będzie nieprzejezdna w obie strony na ok. 40-metrowym odcinku.

Spokojna już z asfaltem

Na rozbudowywanej przez Skanska ulicy Spokojnej zakończyły się już prace nawierzchniowe. – Realizowaliśmy je nawet w porze nocnej – mówi Michał Pudlewski. – Inwestycja rozpoczęta na początku tego roku zakończy się jeszcze w tym miesiącu.

Rozbudowywany jest fragment od ul. Nowodąbrowskiej do ul. Krzyskiej.
W ramach inwestycji obok istniejącej drogi Skanska wybudowała drugą jezdnię, którą obecnie odbywa się już ruch. Stara jezdnia została rozebrana i gruntownie przebudowana, tak aby po obu stronach ulicy kierowcy poruszali się w komfortowych warunkach na drodze dwupasmowej z nową nawierzchnią.

Po zakończeniu rozbudowy ulica Spokojna będzie miała dwie jezdnie o szerokości min. 7 m każda, z rozgraniczającą je wyspą dzielącą. Powstaną także nowe chodniki, ścieżka rowerowa i zatoki autobusowe.

Skanska prowadzi prace na Spokojnej na zlecenie Urzędu Miasta Tarnowa. Wartość inwestycji to 7,16 mln zł netto (8,8 mln zł brutto).

Skrzyżowania do przebudowy

Inwestycja na ul. Spokojnej obejmuje także rozbudowę skrzyżowania z ul. Nowodąbrowską oraz dostosowanie wlotów skrzyżowania ul. Krzyskiej z ul. Spokojną do nowego przekroju poszerzonej drogi.

Rozbudowa skrzyżowania ul. Spokojnej z ul. Nowodąbrowską ma na celu poprawę płynności ruchu i bezpieczeństwa w tym miejscu. Zmieni się sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu, tak aby przejazd przez skrzyżowanie był sprawny i bezpieczny.

Pobierz