c

Bezpieczniej w pobliżu placu budowy w Bydgoszczy

Press release 28.05.2012 08:00 CET

W niedzielę, 27 maja przeprowadziliśmy w Bydgoszczy edukacyjne spotkanie nt. bezpieczeństwa w pobliżu placu budowy. Skorzystaliśmy z możliwości zaprezentowania naszej firmy lokalnej społeczności w związku z „Dniem Skandynawskim”. Impreza odbyła się na terenie Collegium Medicum, w odległości 300 metrów od prowadzonej przez nas budowy.  

1

W Bydgoszczy, gdzie remontujemy torowisko tramwajowe na Mostach Solidarności, zorganizowaliśmy spotkanie poświęcone bezpieczeństwu. Przygotowaliśmy miniplac budowy, na którym dzieci, ubrane w odzież ochronną, dowiedziały się, dlaczego nie wolno im wchodzić na teren prawdziwej budowy oraz jak należy zachowywać się w jej pobliżu. Nauka zasad bezpieczeństwa połączona była z zabawą, podczas której maluchy budowały dom z kartonu i wbijały gwoździe. Z programu skorzystało ok.  200 dzieci w różnym wieku.

- Bawiąc się z dziećmi, kierowaliśmy komunikaty również do rodziców – mówi Maria Kowalska, organizatorka spotkania. – Podkreślaliśmy, jak powinni zadbać o bezpieczeństwo podopiecznych w pobliżu terenu robót, a w szczególności prosiliśmy o stosowanie się do oznakowania i ograniczeń ruchu na Mostach Solidarności w Bydgoszczy. Zachowania kierowców znacząco wpływają na bezpieczeństwo naszych pracowników realizujących projekt.

Dzień Skandynawski miał postać festynu rodzinnego, zorganizowanego przez Collegium Medicum w Bydgoszczy, na którym kształci się wielu studentów ze Szwecji, Danii, Norwegii i Finlandii. Celem imprezy była promocja kultury i firm skandynawskich w mieście.

- Postanowiliśmy skorzystać z okazji i przedstawić naszą firmę jaką tę, która pomimo że ma korzenie w Szwecji, to prowadzi działalność lokalną  – mówi Marek Antoniak, Menadżer Projektu, Skanska. - Jesteśmy blisko społeczności, dla których budujemy, podnosząc komfort życia i podróżowania.

Pobierz