c

Ulica Niepodległości w Rybniku będzie przebudowana

Press release 04.09.2013 09:29 CET

Ulica Niepodległości w Rybniku przejdzie przebudowę. Na zlecenie Urzędu Miasta remont wraz z budową nowego mostu wykona Skanska. Wartość inwestycji to 3,8 mln zł netto (4,6 mln zł brutto).

rybnik

Prace na ulicy Niepodległości w Rybniku rozpoczną się w połowie września. Przebudowa, którą zrealizuje Skanska, potrwa 270 dni i zakończy się w maju przyszłego roku.

Ulica z nowym mostem

Inwestycja Urzędu Miasta Rybnik obejmuje przebudowę ponad 700 m ulicy Niepodległości, w tym budowę nowego obiektu mostowego.

- Obecny most nad potokiem Radziejowskim jest w złym stanie technicznym, dlatego też konieczne jest jego całkowite wyburzenie i budowa nowego obiektu – mówi Adrian Duda, Menadżer Projektu, Skanska.

Poza budową nowego obiektu mostowego w ciągu ulicy Niepodległości w Rybniku, Skanska wykona też przebudowę 729 metrów ulicy. – Prace drogowe będą polegały na sfrezowaniu starej nawierzchni, wykonaniu nowej  podbudowy drogi, a następnie ułożeniu nowej nawierzchni asfaltowej – wyjaśnia Adrian Duda.

W ramach inwestycji powstaną nowe krawężniki, chodniki z kostki brukowej, zjazdy i bariery ochronne.

Skanska wykona też umocnienie dna potoku Radziejowskiego narzutem kamiennym. Ponadto umocnione zostaną  skarpy potoku.

Do maja objazdy

Prace na ulicy Niepodległości w Rybniku rozpoczną się od rozbiórku dotychczasowego obiektu mostowego. Oznacza to, że przez cały okres trwania inwestycji, czyli do maja przyszłego roku, nie będzie przejazdu przez przebudowywany fragment ulicy Niepodległości.

Na czas prac wykonywanych przez Skanska wyznaczone zostały objazdy. – Są one poprowadzone ulicami Wodzisławską, Śląska, 1 Maja i Świerklańską – dodaje Adrian Duda.

Pobierz