c

Oczyszczalnia ścieków w Przecławiu będzie rozbudowana

Press release 13.12.2012 12:00 CET

Do kwietnia 2014 r. zakończy się rozbudowa oczyszczalni ścieków w Przecławiu w województwie zachodniopomorskim. Wykonawcą prac o wartości prawie 6 mln zł netto będzie Skanska.

oczyszczalnia w Przeclawiu

Zakład w Przecławiu, zlokalizowany przy al. Kasztanowej, funkcjonuje od grudnia 2001 r. i osiąga obecnie przepustowość na poziomie 1350 m sześć./dobę.

Rozbudowa oczyszczalni jest konieczna w związku z podwojeniem liczby mieszkańców Przecławia. W ciągu ostatnich dziesięciu lat miasto intensywnie się rozrasta.

Aktualnie z terenu całej gminy dopływa około 1850 m sześć. ścieków na dobę. Obecna oczyszczalnia staje się niewydolna, a jej przepustowość uniemożliwia przyłączenie nowych grup odbiorców. Rozbudowa obiektu jest więc zadaniem priorytetowym dla gminy Kołbaskowo.

Zakres prac

W ramach inwestycji Skanska rozbuduje oczyszczalnię w celu zwiększenia jej przepustowości do 2700 m sześć./dobę.

W pierwszej kolejności przeprowadzona zostanie rozbiórka i likwidacja budynku magazynowo-warsztatowego. W dalszym etapie Skanska zajmie się przebudową i rozbudową: kratowni, stacji mechanicznego odwadniania osadów i ich higienizacji, pompowni osadu, rozdzielni elektrycznej oraz budynku garazowo-magazynowego. W ramach projektu powstaną także nowe obiekty inżynierskie, jak: reaktor biologiczny, kanał dopływowy, piaskownik wirowy, przepompownia ścieków oczyszczonych dla potrzeb technologicznych czy komora pomiarowa ścieków oczyszczonych. Skanska rozbuduje także i przebuduje system sterowania i automatyki, czyli serce oczyszczalni.

Firma z doświadczeniem

Skanska ma długoletnie doświadczenie w budowie i modernizacji oczyszczalni ścieków. Dotychczas rozbudowaliśmy i zmodernizowaliśmy oczyszczalnie w Przemyślu, Jeleniej Górze, Tychach, Myślenicach i Baranowie  Sandomierskim oraz wybudowaliśmy oczyszczalnie w Mielcu, Zagórzu i Izabelinie. 

Rozbudowaliśmy również przemysłową oczyszczalnię ścieków dla browaru Carlsberg w Brzesku, a w Tarnobrzegu odbudowaliśmy oczyszczalnię ścieków zniszczoną w trakcie powodzi w 2010 roku. Obecnie modernizujemy oczyszczalnię ścieków „Południe” w Nowym Dworze Mazowieckim oraz oczyszczalnię ścieków w Ostrowcu Świętokrzyskim. Budujemy także nową oczyszczalnię w Opocznie.

Skanska w regionie

Na terenie województwa zachodniopomorskiego Skanska prowadzi rozbudowę Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie, adaptację i rozbudowę budynku biurowo-socjalnego na potrzeby Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji Uniwersytetu Szczecińskiego „Inter-Lab oraz  przebudowę Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Realizujemy także komendę policji w Szczecinku. Byliśmy wykonawcą Hali Widowiskowo – Sportowej w Koszalinie, Regionalnego Centrum Sportu w Kołobrzegu, a także obiektu handlowego dla Leroy Merlin w Szczecinie.