c

Osiedle na Ostrobramskiej wychodzi z ziemi

Press release 19.09.2012 08:00 CET

Na budowie osiedla mieszkaniowego „Park Ostrobramska” rozpoczęło się przygotowywanie terenu pod prace konstrukcyjne. To kolejna inwestycja mieszkaniowa realizowana przez Skanska w stolicy.

wizualizacja osiedla

Inwestorem projektu jest Skanska Residential Development Poland, a generalnym wykonawcą Skanska S.A. Osiedle powstaje przy ulicy Ostrobramskiej 75 w warszawskiej dzielnicy Praga Południe.

Budowa osiedla podzielona jest na kilka etapów. W ramach I etapu od strony ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego powstaną dwa budynki 13-piętrowe i jeden siedmiopiętrowy, o łącznej liczbie 298 mieszkań. Budynki zostaną wyposażone w dwupoziomowy garaż podziemny. Powierzchnia użytkowa mieszkań w ramach I etapu wynosi ok. 16 tys. m kw.

- Zrealizujemy także drogi dojazdowe, zagospodarujemy teren oraz wykonamy niezbędną infrastrukturę techniczną - mówi Artur Jagodziński, Menadżer Projektu, Skanska.

Teren osiedla został zaprojektowany z myślą o otoczeniu oraz z dbałością o walory użytkowe. Na osiedlu powstaną ścieżki rowerowe połączone z miejskimi trasami, a także specjalne stojaki do zaparkowania „dwóch kółek”  Dla najmłodszych zaplanowano plac zabaw, na którym znajdzie się m.in. trampolina oraz mini pole golfowe. W garażu przewidziany jest terminal do ładowania samochodów elektrycznych.

- Obecnie prowadzimy prace ziemne i związane z tym wykopy pod płytę fundamentową - mówi Janusz Dudziński, Kierownik Budowy, Skanska. - Wywieźliśmy ok. 62 tys. m sześć. ziemi. Równocześnie zabezpieczyliśmy wykop ścianami szczelnymi oraz wykonaliśmy odwodnienie tego miejsca w celu prowadzenia robót konstrukcyjnych.

Betony podkładowe zostały już wylane w całości, a płyta fundamentowa wykonana w 70% - dodaje Janusz Dudziński. - Aktualnie budujemy ściany poziomu -2 oraz trzony klatek schodowych w rejonie budynków wysokich. Rozpoczęliśmy także deskowanie i zbrojenie stropu na poziomie -1.

Do konstrukcji budynku użyjemy ok. 2 800 ton stali zbrojeniowej oraz ok. 30 tys. m sześć. betonu. - Projekt został opracowany tak, by uwzględnić zachowanie zasad zrównoważonego rozwoju  - dodaje Artur Jagodziński. - W trosce o środowisko będziemy segregować i poddawać recyclingowi odpady, a w korytarzach komunikacyjnych zastosujemy oświetlenie LED.

Przewidywany termin zakończenia prac budowlanych to koniec roku 2013. Wartość projektu wynosi 92 mln zł netto.

Park Ostrobramska to pierwsza inwestycja Skanska Residential Development Poland. - Jednostka powstała jako najnowsza inicjatywa grupy Skanska, by wcielać w życie ideę ekologicznego budownictwa mieszkaniowego - mówi Michał Melaniuk, wiceprezes Skanska Residential Development Poland. -  Łącząc funkcjonalność i estetykę, tworzymy projekty, w których wszystko - od mieszkań, poprzez budynki, po otoczenie - ma unikalny, skandynawski styl i niepowtarzalne walory użytkowe.

Skanska S.A. jest generalnym wykonawcą projektów mieszkaniowych o zróżnicowanym standardzie. Budujemy bloki mieszkaniowe w ramach programu TBS (Towarzystwo Budownictwa Społecznego), osiedla komunalne i apartamenty o wysokim standardzie wykończenia. Zrealizowane przez nas inwestycje to budynki wielorodzinne i osiedla mieszkaniowe m.in. w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Lublinie, Rzeszowie, Lesznie i we Wrocławiu. W ubiegłym roku oddaliśmy do użytku Apartamenty na warszawskim Żoliborzu.