Skanska w Polsce
c

Węzeł Pasłęk- Pasłęk - zmiany w organizacji ruchu

Press release 29.11.2013 12:08 CET

Trwają prace związane z przebudową drogi wojewódzkiej nr 513 na odcinku węzeł Pasłęk – Pasłęk . Kontrakt rozpoczął się na początku sierpnia br. i potrwa do końca października 2014 r. Wartość realizacji wynosi ponad 6,2 mln zł netto.

C:\Users\WilinskaP\Documents\Projekty\WARMIŃSKO-MAZURSKIE\Węzeł Pasłęk\Pasłęk

Generalny wykonawca, firma Skanska odpowiada m.in. za poszerzenie jezdni, przebudowę istniejących skrzyżowań oraz wykonanie nowej nawierzchni na odcinku o długości ok. 2,76 km.

Zmiany w organizacji ruchu

Na wjeździe do miejscowości Pasłęk od strony węzła Pasłęk Północ, na odcinku drogi o długości 1,5 km trwają prace konstrukcyjne nawierzchni. W tym miejscu kierowcy powinni spodziewać się czasowych utrudnień. Aktualnie drogowcy zakończyli wykonywanie nowej nawierzchni prawej strony jezdni.
- Obecnie prowadzimy prace związane z budową ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż przebudowanego odcinka drogi, po stronie prawej oraz budowę konstrukcji nawierzchni po stronie lewej -  komentuje Piotr Bystry, Kierownik Robót, Skanska.

Równolegle, prowadzone są prace związane z wykonaniem kanalizacji deszczowej na odcinku ok. 700 metrów, począwszy od wjazdu do Pasłęka, po stronie prawej. W związku z przebudową drogi zamknięta jest ul. Krzywa. Zalecany objazd dla kierowców odbywa się przez ul. Wiosenną. - Obecnie od skrzyżowania z ul. Wiosenną w kierunku ronda w Pasłęku  na odcinku  200 m wykonano rozbiórkę starej nawierzchni i budowana jest tam kanalizacja deszczowa. W tym miejscu obowiązuje  ruch wahadłowy. W ciągu najbliższych 3 tygodni planowane jest zakończenie prac na wspomnianym odcinku drogi - komentuje Piotr Bystry, Kierownik Robót, Skanska.

DW nr 513
Droga zlokalizowana jest w północnej części województwa warmińsko- mazurskiego, na terenie powiatu elbląskiego oraz lidzbarskiego. Na jej odcinku od Pasłęka do Ornety Skanska realizuje równolegle drugi kontrakt polegający na rozbudowie i przebudowie ponad 30 - kilometrowego odcinka drogi.

Skanska w regionie
Obecnie na terenie województwa warmińsko-mazurskiego firma realizuje ponad 110 projektów, w tym m.in. rozbudowę Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych  i budowę Sądu Okręgowego w Elblągu, rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 521 na odcinku Susz-Iława oraz przebudowę systemu przeciwpowodziowego rzeki Elbląg.