c

Węzeł Pasłęk- Pasłęk - zmiany w organizacji ruchu

Press release 29.11.2013 12:08 CET

Trwają prace związane z przebudową drogi wojewódzkiej nr 513 na odcinku węzeł Pasłęk – Pasłęk . Kontrakt rozpoczął się na początku sierpnia br. i potrwa do końca października 2014 r. Wartość realizacji wynosi ponad 6,2 mln zł netto.

Download file

Generalny wykonawca, firma Skanska odpowiada m.in. za poszerzenie jezdni, przebudowę istniejących skrzyżowań oraz wykonanie nowej nawierzchni na odcinku o długości ok. 2,76 km.

Zmiany w organizacji ruchu

Na wjeździe do miejscowości Pasłęk od strony węzła Pasłęk Północ, na odcinku drogi o długości 1,5 km trwają prace konstrukcyjne nawierzchni. W tym miejscu kierowcy powinni spodziewać się czasowych utrudnień. Aktualnie drogowcy zakończyli wykonywanie nowej nawierzchni prawej strony jezdni.
- Obecnie prowadzimy prace związane z budową ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż przebudowanego odcinka drogi, po stronie prawej oraz budowę konstrukcji nawierzchni po stronie lewej -  komentuje Piotr Bystry, Kierownik Robót, Skanska.

Równolegle, prowadzone są prace związane z wykonaniem kanalizacji deszczowej na odcinku ok. 700 metrów, począwszy od wjazdu do Pasłęka, po stronie prawej. W związku z przebudową drogi zamknięta jest ul. Krzywa. Zalecany objazd dla kierowców odbywa się przez ul. Wiosenną. - Obecnie od skrzyżowania z ul. Wiosenną w kierunku ronda w Pasłęku  na odcinku  200 m wykonano rozbiórkę starej nawierzchni i budowana jest tam kanalizacja deszczowa. W tym miejscu obowiązuje  ruch wahadłowy. W ciągu najbliższych 3 tygodni planowane jest zakończenie prac na wspomnianym odcinku drogi - komentuje Piotr Bystry, Kierownik Robót, Skanska.

DW nr 513
Droga zlokalizowana jest w północnej części województwa warmińsko- mazurskiego, na terenie powiatu elbląskiego oraz lidzbarskiego. Na jej odcinku od Pasłęka do Ornety Skanska realizuje równolegle drugi kontrakt polegający na rozbudowie i przebudowie ponad 30 - kilometrowego odcinka drogi.

Skanska w regionie
Obecnie na terenie województwa warmińsko-mazurskiego firma realizuje ponad 110 projektów, w tym m.in. rozbudowę Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych  i budowę Sądu Okręgowego w Elblągu, rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 521 na odcinku Susz-Iława oraz przebudowę systemu przeciwpowodziowego rzeki Elbląg.

Pobierz