c

Zmiany personalne w Skanska Residential Development Poland oraz Skanska Property Poland

Press release 04.09.2014 13:00 CET

Bartosz Kalinowski, dotychczasowy dyrektor regionu północnego w Skanska Property Poland, zostanie nowym dyrektorem zarządzającym spółki Skanska działającej jako deweloper mieszkaniowy. Dyrektorem regionu północnego zostanie Krzysztof Wilczek.

15 września Bartosz Kalinowski przejmie zarządzanie Skanska Residential Development Poland. Związany ze Skanska od sześciu lat, brał udział w przygotowaniu i realizacji wielu zaawansowanych projektów biurowych – m.in. Green Horizon w Łodzi,Green Towers i Dominikański we Wrocławiu czy Silesia Business Park w Katowicach. Bartosz ukończył Politechnikę Gdańską. Od połowy września będzie czuwał nad rozwojem części Grupy Skanska zajmującej się budownictwem mieszkaniowym.

Skanska Residential Development zaistniała na rynku polskim trzy lata temu. Jako Grupa Skanska ma jednak za sobą już 100 lat doświadczeń w realizacji inwestycji mieszkaniowych na świecie, a w Polsce ugruntowaną markę dewelopera wysokiej klasy osiedli. Aktualnym projektem firmy jest Park Ostrobramska na warszawskiej Pradze-Południe. Kolejne inwestycje są w trakcie przygotowania. Firma stawia sobie za cel znalezienie się w krajowej czołówce deweloperów otwartych przestrzeni miejskich, przyjaznych ludziom i otoczeniu. Podobne założenia Skanska realizuje w każdej ze swoich spółek.

W Skanska Property Poland, która jest jednym z największych w Europie deweloperów innowacyjnych, zielonych powierzchni biurowych, na stanowisko dyrektora regionu północnego awansuje Krzysztof Wilczek. W nowej roli będzie odpowiedzialny za realizację inwestycji i strategię działalności spółki w Warszawie, Poznaniu i Łodzi. Jego dotychczasowy, siedmioletni staż w firmie obejmuje pracę na stanowisku menadżera projektów takich jak zlokalizowane w stolicy Marynarska Point oraz Green Corner, wpisujący się w portfolio dużych sukcesów nowego dyrektora. Budynek został wynajęty i sprzedany jeszcze przed zakończeniem budowy. Ostatnio Krzysztof pracował również nad rozwojem nowej inwestycji Skanska w Warszawie - Generation Park.

Krzysztof Wilczek jest absolwentem Politechniki Warszawskiej.