c

Skanska rozpoczyna budowę Malta House, pierwszego biurowca w Poznaniu z certyfikatem środowiskowym LEED

Press release 02.01.2012 15:00 CET

Skanska Property Poland otrzymała właśnie pozwolenie na budowę Malta House, swojego pierwszego projektu biurowego w Poznaniu. Całkowita powierzchnia najmu w tym pięciokondygnacyjnym budynku wynosić będzie 15 700 m2, a najemcy będą mogli korzystać z 275 miejsc parkingowych. Budowa rozpocznie się jeszcze w styczniu, a jej zakończenie planowane jest na trzeci kwartał 2013 r. Projekt architektoniczny budynku, którego generalnym wykonawcą będzie Skanska S.A., przygotowała pracownia Pentagram Architekci.

Malta House

Malta House posiada doskonałą lokalizację w centrum Poznania przy
ul. Arcybiskupa Baraniaka, w bezpośredniej bliskości przystanków komunikacji miejskiej, pomiędzy głównymi trasami do Warszawy i Katowic. Atutem projektu jest położenie bezpośrednio nad brzegiem jeziora Malta, w otoczeniu najbardziej popularnych terenów rekreacyjnych w mieście. Ze względu na wyjątkową lokalizację bezpośrednio nad brzegiem jeziora, przy projektowaniu budynku dołożono starań, aby jak najlepiej wpisywał się on w otaczający krajobraz. Dodatkowym atutem Malta House będzie zielony dach z widokiem na jezioro, a także ogród w patio. Budynek będzie sąsiadował z centrum handlowym Galeria Malta, które oferuje szeroki wybór sklepów i rozrywki, a także liczne kawiarnie i restauracje.

Malta House będzie pierwszym budynkiem biurowym w Poznaniu posiadającym certyfikację środowiskową LEED. Projekt uzyskał już precertyfikację LEED na najwyższym, platynowym poziomie dzięki innowacyjnym rozwiązaniom minimalizującym wpływ budynku na środowisko naturalne. Obejmą one między innymi efektywny system klimatyzacji, adiabatyczne nawilżanie powietrza za pomocą mgły wodnej, wykorzystanie zimnego powietrza z zewnątrz do chłodzenia budynku i ciepła z biur do ogrzewania garażu, energooszczędny system oświetlenia oraz nowoczesny system zarządzania budynkiem BMS. Budynek będzie miał fasadę o wysokiej izolacyjności termicznej, ograniczającą jego nagrzewanie, a przy budowie wykorzystane zostaną materiały wykończeniowe o niskiej zawartości substancji lotnych, przez to bardziej korzystne dla zdrowia użytkowników. Budynek będzie dodatkowo wyposażony w parking dla rowerów oraz szatnie z prysznicami dla rowerzystów.

Cieszę się, że pierwszym projektem biurowym Skanska Property Poland
w Poznaniu będzie właśnie Malta House – budynek nie tylko doskonale zlokalizowany, ale też świetnie wpisujący się w otoczenie i wyposażony
w najnowsze rozwiązania minimalizujące jego wpływ na środowisko
i jednocześnie zapewniające komfortowe warunki pracy najemcom -  powiedział Łukasz Kaleciński, Project Manager w Skanska Property Poland.