c

Dzisiaj zamknięcie ul. Jaworzyńskiej w Legnicy. Będę objazdy.

Press release 10.04.2014 12:00 CET

Nowa nawierzchnia, kilka kilometrów chodników i ścieżek rowerowych, ronda, zatoki autobusowe, a całość oświetlona przez 180 latarni – tak będzie wyglądać ulica Jaworzyńska po zakończeniu inwestycji. Ponad dwa tygodnie temu rozpoczęła się przebudowę tej ważnej arterii miejskiej. Dziś, tj. 10 kwietnia, o 20:00 nastąpi całkowite zamknięcie ul. Jaworzyńskiej, na odcinku od ul. Szkolnej do ul. Skarbka. Zamknięcie ul. Jaworzyńskiej będzie obowiązywać do 30 czerwca br. Wartość kontraktu wyniesie niemal 42 mln zł netto. Inwestorem jest Urząd Miasta Legnica.

Download file

Zmiany w organizacji ruchu
Dziś, tj. 10 kwietnia, o godz. 20:00 nastąpi całkowite zamknięcie ul. Jaworzyńskiej, na odcinku od ul. Szkolnej do ul. Skarbka. Wprowadzona zostanie zastępcza organizacja ruchu:
• W rejonie tym nie będą mogły poruszać się samochody o ciężarze powyżej 8 ton. Wyjątek stanowią autobusy komunikacji publicznej i pojazdy obsługujące budowę. Wszystkie pozostałe ciężkie samochody wjeżdżać mogą do miasta z obwodnicy zachodniej przez ul. Złotoryjską.
• Ruch samochodów z południa w kierunku centrum prowadzony będzie z ul. Jaworzyńskiej ulicami: Szkolną i Mickiewicza do Witelona (w prawo).
• Od placu Wilsona pojedziemy ulicą Witelona z możliwym skrętem w lewo – w ul. Mickiewicza. Możliwa będzie również jazda na wprost przez ul. Skarbka w ul. Muzealną. By dotrzeć w kierunku południowym na ul. Jaworzyńską, należy z ul. Muzealnej skręcić w Wojska Polskiego lub Kościuszki, a następnie do Jaworzyńskiej przez ul. Andersa lub Rataja. • Autobusy nr 3 i inne jadące w kierunku LSSE – poruszają się z ul. Witelona przez Skarbka, Wojska Polskiego i Andersa, by powrócić na Jaworzyńską.
• Tymczasowy przestanek linii nr 4 usytuowany będzie przy ul. Kościuszki w sąsiedztwie Andersa.

Ul. Grabskiego nadal zamknięta
Od 2 kwietnia ul. Grabskiego na odcinku od. ul. Jaworzyńskiej do ul. Wojska Polskiego jest całkowicie zamknięta. Objazdy są prowadzone ulicami: Wojska Polskiego – Grunwaldzką – Jaworzyńską. Zamknięcie ul. Grabskiego potrwa do 30 listopada br.

- Kierowców i mieszkańców okolic prosimy zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do oznakowania tymczasowego wprowadzonego na czas remontu – mówi Mariusz Szczepaniak, Kierownik Budowy, Skanska. - Po zakończeniu przebudowy standard jezdni ulegnie zdecydowanej poprawie, dzięki czemu zwiększy się bezpieczeństwo w tym rejonie.

- Do tej pory, na ul. Grabskiego wykonaliśmy roboty wyburzeniowe, rozbiórkowe i wycinki drzew – wyjaśnia Mariusz Szczepaniak - Od przyszłego tygodnia zarówno na ul. Grabskiego jak i na ul. Jaworzyńskiej rozpoczynamy rozbieranie nawierzchni asfaltowej, a także roboty kanalizacyjne.

O inwestycji
Zakres całej inwestycji obejmuje przebudowę 2,5 kilometra ul. Jaworzyńskiej na odcinku od ul. Skarbka do ul. Borsuczej, czyli do Obwodnicy Zachodniej, a także fragment ul. Grabskiego od skrzyżowania z ul. Jaworzyńską do ul. Wojska Polskiego (ok. 260 m).

W wyniku przebudowy powstaną 2 ronda - na skrzyżowaniu ul. Jaworzyńskiej z ulicami Andersa, Chłapowskiego i Traugutta oraz na skrzyżowaniu z ulicami Rataja i Oświęcimską. Powstanie też 6 km chodników, 5 km ścieżek rowerowych, 3,5 km kanalizacji deszczowej, 8 zatok autobusowych, a całość oświetli 180 latarni. W latarniach zastosowane zostaną oprawy energooszczędne typu LED, co wpłynie na obniżenie opłat za prąd o połowę.

Ta znacząca dla miasta inwestycja niesie za sobą wiele korzyści. Konstrukcja nawierzchni o odpowiedniej trwałości i nośności, a także ronda, przebudowane skrzyżowania, chodniki - wszystko to ma zapewnić płynność, komfort i bezpieczeństwo ruchu wszystkim użytkownikom. Dojazd z centrum Legnicy do obwodnicy DK 3 będzie zdecydowanie dogodniejszy.

Dodatkowo, okoliczni mieszkańcy zyskają 3,5 km kanalizacji deszczowej. Ponadto, za sprawą wybudowanego kanału technologicznego szerokopasmowej sieci teleinformatycznej osoby zamieszkujące teren wzdłuż całej ul. Jaworzyńskiej będę mogły w każdej chwili, bardzo szybko podłączyć sie do Internetu.

Pobierz