c

Rozpoczyna się budowa ul. Cynamonowej w Lublinie

Press release 08.08.2014 10:50 CET

7 sierpnia przedstawiciele Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie przekazali teren budowy firmie Skanska. Budowa 160-metrowego odcinka ul. Cynamonowej w Lublinie potrwa 90 dni. Wartości prac wyniesie ponad 1,1 mln zł brutto.

Ul. Cynamonowa

Większy komfort komunikacji
Budowa ul. Cynamonowej to ważna inwestycja dla mieszkańców szybko rozwijających się osiedli na Rudniku. Zyskają oni nową, dwupasmową ulicę, która będzie alternatywą dla kierowców korzystających obecnie z wyjazdu z ul. Dożynkowej do Al. Spółdzielczości Pracy. Mieszkańcy zyskają również nową zatokę autobusową i nowe chodniki.

Zakres prac
Zadanie dotyczy odcinka w ciągu ulic: Tomasza Strzembosza i Cynamonowej do ul. Dożynkowej. Inwestycja przewiduje m.in. budowę nawierzchni jezdni ul. Cynamonowej, wysp, azyli dla pieszych, chodników i zjazdów, nawierzchni przystanku i zatoki autobusowej, wycinkę drzew i krzewów oraz założenie zieleńców. Wykonamy również oświetlenie drogowe, kanalizację deszczową, przebudowę sieci sanitarnej, urządzeń elektroenergetycznych i sieci telekomunikacyjnych oraz zbudujemy telekomunikacyjną kanalizację kablową – mówi Zbigniew Krzywicki, Kierownik Robót Drogowych, Skanska. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca października 2014 r.

Chwilowe utrudnienia
Na czas robót konieczne będzie całkowite zamknięcie odcinka od ul. Tomasza Strzembosza i Cynamonowej do ul. Dożynkowej oraz wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu. Dojazd dla mieszkańców posesji przy ul. Cynamonowej będzie odbywał się przez ul. Laurową oraz ul. Strzeszewskiego. Kierowców i mieszkańców okolic prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do oznakowania tymczasowego wprowadzonego na czas robót – apeluje Zbigniew Krzywicki. - Dołożymy wszelkich starań, aby prowadzone przez nas prace były jak najmniej uciążliwe.

Skanska w regionie
Skanska jest wykonawcą wielu obiektów kubaturowych i drogowych w tym regionie. Obecnie w województwie lubelskim trwa budowa drogi publicznej gminnej ul. Zelwerowicza, przebudowa ul. Głuskiej oraz ul. Armii Krajowej dla Zarządu Dróg w Lublinie. W trakcie rozbudowy jest ośrodek badawczy dla Uniwersytetu Medycznego. Skanska prowadzi również roboty drogowe na ul. Jana Pawła II i Kraśnickiej przy CHH Selgros. W Elizówce koło Lublina rozpoczyna się budowa kolejnej hali dla Lubelskiego Rynku Hurtowego, natomiast w Dęblinie trwa budowa wielofunkcyjnego portu lotniczego, strażnicy lotniskowej straży pożarnej oraz modernizacja budynków Wyższej Szkoły Oficerskiej. Skanska prowadzi również prace związane z budową oczyszczalni ścieków w Rykach, a w Chełmie kończymy budowę biblioteki dla Miasta Chełm.

Pobierz