c

Budujemy wiadukt w Hartowcu

Press release 19.04.2012 10:00 CET

Skanska rozpoczęła prace przy budowie wiaduktu w miejscowości Hartowiec w województwie warmińsko-mazurskim. Inwestorem wartego 6,8 mln brutto kontraktu jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

wiadukt w Hartowcu

Miejscowość Hartowiec znajduje się w południowej części woj. warmińsko - mazurskiego. Położona jest wśród lasów i jezior, na obrzeżach Welskiego Parku Krajobrazowego.

Zakres naszych prac przewiduje rozbiórkę starego, zniszczonego wiaduktu oraz budowę nowego, umożliwiającego przeprowadzenie drogi wojewódzkiej nr 538 nad linią kolejową relacji Warszawa – Gdańsk.

W ramach kontraktu przebudujemy również drogi dojazdowe od strony miejscowości Katlewo i Rybna wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Oprócz tego przebudowany zostanie 1 km drogi wojewódzkiej nr 538 na odcinku Radzyń Chełmiński – Rozdroże. Obecnie trwają prace związane z przebudową drogi. Roboty mostowe rozpoczną się na początku maja.

Szczególnym wyzwaniem będzie dla nas rozbiórka istniejącego obiektu oraz roboty związane z wykonaniem płyty ustroju nośnego nowego wiaduktu – mówi Konrad Wójcik, Kierownik Robót Mostowych, Skanska. - Prace te będą wykonywane w nocy w związku z koniecznością utrzymania ruchu pociągów.

Nowy obiekt mostowy powstanie obok istniejącego. Dopiero po jego wykonaniu i przełożeniu ruchu zostanie rozebrany stary wiadukt – dodaje Konrad Wójcik. – Nie przewidujemy w związku z tym większych utrudnień w ruchu. Jedynie podczas wykonywania niektórych etapów prac drogowych ruch będzie odbywał się wahadłowo.

Umowny termin zakończenia kontraktu to czerwiec 2013 roku.