c

Największa inwestycja drogowa w Skierniewicach zakończona

Press release 14.11.2013 10:30 CET

Zakończyła się budowa największej tegorocznej inwestycji drogowej w Skierniewicach. Projekt o wartości niespełna 8 mln zł netto zrealizowała Skanska. Nowa droga łączy ulicę Waryńskiego i Łowicką.

Skierniewice, ulica po przebudowie

Po dziesięciu miesiącach intensywnych prac Skanska oddała do użytku niespełna 600 m odcinek drogi na odcinku od ul. Łowickiej do ul. Waryńskiego. W ramach prac firma przebudowała także skrzyżowania nowej drogi z ul. Waryńskiego oraz z ulicami: Łowicką i Armii Krajowej, gdzie zamontowana została sygnalizacja świetlna.

Na całym odcinku wykonaliśmy ścieżkę pieszo-rowerową, kanalizację deszczową oraz oświetlenie - mówi Wojciech Chojecki, Menadżer Projektu Skanska.

- Kluczowym elementem zadania był nowy most, który wybudowaliśmy na rzece Łupi w rejonie ul. Waryńskiego. Konstrukcja ma blisko 63 m długości i 16 m szerokości.

Realizacja inwestycji, zwiększy bezpieczeństwo i komfort poruszania się po mieście. Dotychczas Skierniewice podzielone były przez kolej i rzekę. Na budowę przeprawy mieszkańcy czekali od wieli lat.

Inwestorem było Miasto Skierniewice.

Skanska w województwie łódzkim

To już kolejna inwestycja realizowana przez Skanska na terenie województwa łódzkiego. Obecnie firma realizuje m.in. remont drogi wojewódzkiej nr 483 w Bogumiłowicach, drogi nr 710 w Kwiatkowicach i nr 702 w Kutnie. Przebudowuje także układ drogowy w Czyżowie i kanalizację w Zelowie. W Łodzi Skanska realizuje przebudowę ulicy Rojnej i Ustronnej.

Na terenie województwa prowadzimy także szereg inwestycji kubaturowych. Trwa przebudowa dworca w Łęczycy, Zakładu Kellogg’s w Kutnie czy Zespołu Pałacowo-Parkowego w Poddębicach. W Łodzi prowadzimy m.in. budowę Wydziału Filologii, Fabryki Sztuki oraz adaptację zabytkowej willi na siedzibę ŁARR.