c

Skanska rozpoczyna realizację kolejnego zielonego projektu biurowego

Press release 14.10.2010 00:00 CET

Skanska Property Poland rozpoczyna realizację kolejnego zielonego projektu biurowego w Polsce. Inwestycja Green Corner, zlokalizowana u zbiegu ulic Chłodnej i Wroniej w Warszawie, powstanie z poszanowaniem zasad zrównoważonego budownictwa oraz z uwzględnieniem kryteriów certyfikacji LEED.

Podczas projektowania Green Corner deweloper we współpracy z architektami oraz generalnym wykonawcą, firmą Skanska SA, uwzględnił wymagania stawiane przed nieruchomościami certyfikowanymi w systemie LEED na poziomie Platinum. Dzięki temu Green Corner ma szansę stać się pierwszym w Warszawie tak wysoko ocenionym biurowcem, a jego wydajność energetyczna wyróżni go spośród warszawskich inwestycji komercyjnych.

Składający się z dwóch 7-piętrowych budynków kompleks biurowy zlokalizowany będzie u zbiegu ulic Chłodnej i Wroniej w Warszawie. Deweloper oferuje przyszłym najemcom powierzchnię wynoszącą łącznie 27,500 m kw., parking na 265 miejsc postojowych oraz przestrzeń parkingową dla rowerów.

„Odnotowaliśmy ostatnio dużą aktywność na rynku nieruchomości biurowych w Polsce, dzięki czemu zdecydowaliśmy się rozpocząć budowę Green Corner bez wcześniejszych umów najmu. Zauważamy jednocześnie silny trend potwierdzający, że najemcy i inwestorzy oczekują zrównoważonych i przyjaznych środowisku biur, które są łatwo adaptowalne do ich potrzeb. Nie bez znaczenia jest ponadto komfort pracy, jaki wytwarza sama przestrzeń, oświetlenie oraz wentylacja w budynku. Green Corner będzie spełniał nie tylko te oczekiwania, ale zapewni również wydajną eksploatację” – zapewnia Nicklas Lindberg, Dyrektor Zarządzający w Skanska Property Poland.

Budowa pierwszej fazy Green Corner rozpocznie się jesienią 2010 roku, natomiast oddanie jej do użytku planowane jest w połowie roku 2012.