c

W Biskupicach powstanie rondo

Press release 14.08.2013 10:48 CET

Przejazd przez skrzyżowanie dróg wojewódzkich nr 964 i 975 w Biskupicach Radłowskich (pow. tarnowski) stanie się bezpieczniejszy i bardziej płynny za sprawą budowy ronda. Jeszcze w tym miesiącu Skanska rozpocznie przebudowę skrzyżowania i zrealizuje ją w zaledwie 3,5 miesiąca.

Biskupice

Przebudowę skrzyżowania dróg wojewódzkich nr 964 Szczurowa-Biskupice Radłowskie z drogą nr 975 Żabno-Radłów zrealizuje Skanska na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Inwestycja o wartości 3,1 mln zł netto (3,8 mln zł brutto) obejmuje również remont drogi między Żabnem a Biskupicami Radłowskimi.

Skrzyżowanie w formie ronda

W miejscu dotychczasowego skrzyżowania w Biskupicach Radłowskich zostanie wybudowane rondo. Skanska przystąpi do realizacji inwestycji jeszcze w sierpniu. Przez cały okres robót będzie zapewniony przejazd przez skrzyżowanie.

– W celu zminimalizowania utrudnień dla kierowców zapewnimy płynność ruchu i nie będziemy zamykać skrzyżowania na czas budowy ronda – zapewnia Witold Miśtak, Menadżer Projektu, Skanska. – W ostatniej fazie prac, przy budowie wlotów ronda, konieczne będzie jednak zastosowanie ruchu wahadłowego.

Dzięki budowie ronda w Biskupicach Radłowskich poprawi się bezpieczeństwo przejazdu przez skrzyżowanie dróg wojewódzkich w tym miejscu. Przejazd przez rondo będzie też płynniejszy niż przez dotychczasowe skrzyżowanie.

Remont między Żabnem a Biskupicami

Wraz z budową ronda w Biskupicach Radłowskich Skanska wykona również remont drogi między Żabnem a Biskupicami.

– Wyremontujemy trzy odcinki o łącznej długości prawie 1,8 km – mówi Witold Miśtak. – Jezdnia zostanie poszerzona do 7 metrów, a konstrukcja drogi wzmocniona.

Droga zyska także nową nawierzchnię, ponieważ obecna jest miejscami bardzo zniszczona. - Warstwy konstrukcyjne nawierzchni wykonamy z mieszanek mineralno-asfaltowych odpornych na powstawanie kolein i deformacje– tłumaczy Witold Miśtak.

Poza remontem jezdni między Żabnem a Biskupicami Skanska wyremontuje skrzyżowania z bocznymi drogami, zjazdy i zatoki autobusowe. Zostaną też wykonane 1,5-metrowe pobocza.

Remont drogi potrwa do końca listopada tego roku. W tym czasie na remontowanych odcinkach okresowo będzie obowiązywał sterowany ręcznie ruch wahadłowy.

Pobierz