c

Kompleks sportowy w Lesku uroczyście otwarty!

Press release 30.07.2014 12:00 CET

Lato w pełni, a mieszkańcy Leska na Podkarpaciu, mogą zażyć kąpieli i ochłody w upalne dni w nowo otwartym basenie. Kompleks sportowy wybudowała Skanska na zlecenie Gminy Lesko i spółki Sport Lesko. Uroczyste otwarcie obiektu miało miejsce w środę 30 lipca.

Lesko - basen

Nowoczesny kompleks sportowy w Lesku kosztował 20,7 mln zł netto (25,4 mln zł brutto). Jego budowa trwała od jesieni 2011 roku, a mieszkańcy Leska i okolic mogą z niego korzystać już od lipca.

Dwa baseny

Amatorzy kąpieli wodnych mogą korzystać już ze wszystkich atrakcji sportowego kompleksu w Lesku. Do dyspozycji mają m.in.: dwa baseny, jacuzzi, brodzik, zjeżdżalnie, sauny i siłownię. Na miejscu można też skorzystać z klubu fitness, baru, salonu kosmetycznego i fryzjera.

- Basen pływacki ma wymiary 25x16 m i zmienną głębokość – mówi Roman Kawa, Kierownik budowy, Skanska. – Oprócz tego w leskim kompleksie sportowym wybudowaliśmy też basen rekreacyjny.

Zjeżdżalnie i inne atrakcje

Odwiedzający basen w Lesku mogą korzystać z dwóch zjeżdżalni – płaszczyznowej szerokości 2 m i długości ok. 20 m i rurowej długości ok. 60 m z oddzielnym lądowiskiem głębokości 0,8 m. Na osoby, które zamiast pływania wolą inne atrakcje lub mniej aktywny wypoczynek, czekają też bicze wodne i kompleks odnowy biologicznej z saunami suchą i mokrą.

Wybudowana przez Skanska hala basenów przystosowana jest też do przeprowadzenia zawodów z widownią. – Widownia jest składana i wyposażona w ponad 100 miejsc – dodaje Roman Kawa.

Całoroczny kompleks

Kryta pływalnia w Lesku będzie miejscem wypoczynku, rekreacji i aktywnego spędzania czasu wolnego dla mieszkańców miasta, powiatu oraz turystów odwiedzających region. Będzie również stanowiła doskonałą bazę sportową dla dzieci i młodzieży z terenu Leska i okolic. Baseny będą czynne zarówno w okresie letnim, jak i zimowym.

Pobierz