c

Skanska otwiera drugi oddział w Gdańsku

Press release 18.11.2014 10:00 CET

Skanska S.A., lider polskiej branży budowlanej, działający we wszystkich obszarach wykonawstwa i posiadający struktury w całej Polsce, podjęła decyzję o utworzeniu Oddziału Budownictwa Ogólnego w Gdańsku. To już druga placówka firmy w tym regionie.

Zadaniem nowo powstałego oddziału jest generalne wykonawstwo obiektów z zakresu budownictwa kubaturowego: obiektów administracji publicznej, centrów handlowych i rozrywkowych, biur, hoteli, budynków mieszkalnych, obiektów sportowych i przemysłowych wraz z towarzyszącą im infrastrukturą. Dotychczas w Gdańsku zlokalizowany był jedynie oddział inżynieryjny firmy.

Skanska w pomorskim
Silna lokalna obecność i rozwój jednostek regionalnych to jeden z kluczowych elementów strategii biznesowej Skanska w Polsce. Firma jest obecna na terenie całego kraju i posiada struktury działające praktycznie w każdym powiecie. Województwo pomorskie stanowi atrakcyjny rynek w obszarze budownictwa zarówno inżynieryjnego jak i kubaturowego. W ostatnich latach na tym terenie Skanska zrealizowała szereg projektów z obu segmentów budownictwa. - Po naszej długiej obecności w regionie dostrzegamy w nim szereg nowych możliwości rozwoju. Strategicznie położenie, doskonałe zaplecze kadrowe oraz duży potencjał inwestycyjny sprzyjają rozwojowi usług z zakresu budownictwa kubaturowego - mówi Radosław Kaflowski, Dyrektor Oddziału Budownictwa Ogólnego w Gdańsku, Skanska. - Kluczowym elementem naszej działalności jest lokalność. Ponadto dynamicznie rosnący potencjał województwa pomorskiego, bardzo dobre efekty pracy naszych zespołów w regionie skłoniły Skanska do utworzenia drugiej stałej struktury firmy w województwie - Oddziału Budownictwa Ogólnego - mówi Radosław Kaflowski.

Nowo powstała placówka wraz ze wzrostem liczby realizowanych projektów będzie sukcesywnie rozbudowywać swoje struktury. - Aktualnie jesteśmy na pierwszym etapie budowania nowego oddziału, jednak już teraz aktywnie poszukujemy pracowników na stanowiska takie jak m.in. menadżer projektów, kierownik robót, majster czy specjalista ds. oferowania - dodaje. Bieżące oferty pracy dostępne są na stronie: www.skanska.pl/Praca-i-kariera.

Firma z tradycją
Skanska posiada ponad 125-letnie międzynarodowe doświadczenie i ponad 40 lat praktyki na polskim rynku.W tym roku na terenie Polski spółka podjęła decyzję o otwarciu 3 nowych oddziałów. Wraz z nowymi jednostkami firma posiada obecnie w Polsce 9 Oddziałów Budownictwa Ogólnego, 10 Oddziałów Budownictwa Inżynieryjnego oraz 4 oddziały zapewniające wsparcie techniczne. Firma skupia się na projektach o niskim ryzyku i dobrej rentowności. Chętnie realizuje inwestycje o małej i średniej wartości, postrzegając je jako źródło stabilnego biznesu. Między innymi dzięki tej strategii firma rozwija się w Polsce od wielu lat, bez względu na koniunkturę. Obecnie w pomorskim Skanska odpowiada za realizację ponad 40 projektów. Do jednych z największych zrealizowanych przez spółkę inwestycji w tym regionie zaliczają się m.in. budowa Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, Trasy Sucharskiego (zadanie II i III), obwodnicy Pelplina, Trasy W-Z w Gdańsku czy przebudowa stacji pomp w Wiślince.