c

Od soboty zmiany na skrzyżowaniu przy alei Warszawskiej w Olsztynie

Press release 20.02.2014 12:16 CET

W związku z przebudową skrzyżowania ulic Armii Krajowej, Obrońców Tobruku i al. Warszawskiej w Olsztynie, w sobotę 22 lutego nastąpi kolejna zmiana w organizacji ruchu.

Download file

W najbliższą sobotę kierowców czekają chwilowe utrudnienia związane z przygotowaniem oznakowania skrzyżowania do obowiązującej od tego dnia tymczasowej organizacji ruchu. O godzinie 6.00 nastąpi wyłączenie sygnalizacji. Ruchem będzie kierować policja. Prace związane z reorganizacją potrwają do godziny 9.00. Po tym czasie sygnalizacja świetlna zostanie ponownie uruchomiona i nastąpi puszczenie ruchu po nowym obiegu.
 
Od tego momentu obowiązywać będzie zamknięcie odcinka lewej strony jezdni wzdłuż alei Warszawskiej, biegnącego w kierunku centrum. Ruch dwukierunkowy zostanie przeniesiony na sąsiadującą jezdnię. Podobnie będzie w przypadku ul. Obrońców Tobruku, gdzie zamknięta zostanie lewa strona jezdni w kierunku Ostródy. Kierowcy jadący ul. Armii Krajowej od strony Ostródy również powinni spodziewać się zamknięcia lewej strony jedni. Ruch dwukierunkowy odbywać się będzie po drugiej stronie pasa.

Specyfika prowadzonych na tym odcinku prac wiązać się w przyszłości z kolejnymi zmianami w organizacji ruchu - chwilowe zmiany związane będą z koniecznością ułożenia docelowej, warstwy ścieralnej nawierzchni. Prace potrwają w sumie do końca lipca br.

Skrzyżowanie
Inwestycja zakłada m.in. przedłużenie pasa skrętu w prawo z al. Warszawskiej w ul. Obrońców Tobruku oraz dobudowanie pasa skrętu w prawo z ul. Armii Krajowej w al. Warszawską o długości ok. 220 m wraz z budową nowego chodnika. Skanska odpowiada również na wykonanie ścieżek rowerowych. Po zakończeniu projektu rowerzyści będą mogli poruszać się nową drogą wzdłuż al. Warszawskiej - od centrum do granicy miasta oraz nową ścieżką biegnącą wzdłuż Armii Krajowej od przebudowywanego skrzyżowania do wysokości powstającego pasa skrętu w kierunku al. Warszawskiej. W ramach zadania Skanska wykona również przebudowę odwodnienia i sygnalizacji świetlnej, oświetlenia ulicznego oraz przebudowę chodnika na kilku odcinkach. Dzięki całej realizacji zwiększy się komfort jazdy oraz bezpieczeństwo

Pobierz