c

Leroy Merlin w Zielonej Górze już otwarty!

Press release 09.01.2012 11:00 CET

W ramach kontraktu realizowanego dla jednego z naszych kluczowych klientów, Leroy Merlin, zbudowaliśmy obiekt handlowy z zapleczem socjalno – biurowym oraz parking na 480 miejsc postojowych i dwie drogi dojazdowe. Hipermarket w Zielonej Górze o powierzchni użytkowej ponad 13,2 tys. m kw. i kubaturze ponad 126 tys. m sześc. będzie drugim co do wielkości z dotychczas zbudowanych w Polsce. Inwestycję zrealizowaliśmy w 8 miesięcy.

- Dotychczas zbudowaliśmy czternaście obiektów Leroy Merlin m.in.: w Warszawie, Szczecinie, Rumi, Kaliszu, Toruniu oraz trzy pod Poznaniem. Niedawno oddaliśmy do użytku obiekt w Puławach. Cieszymy się, że inwestor zaufał nam po raz kolejny – mówi Rafał Jaworowicz, Dyrektor Oddziału Budownictwa Ogólnego Skanska w Poznaniu. - Dołożymy wszelkich starań, aby tego zaufania nie zawieść.

Obiekt został wykonany w konstrukcji żelbetowej, dach w konstrukcji stalowej, a obudowa z płyt warstwowych. Ze względu na to, że nie można było tradycyjnie odprowadzać wód opadowych, zastosowaliśmy system skrzynkowy. Pod powierzchnią parkingów umieszczono specjale skrzynki, które mają za zadanie odprowadzenie wód opadowych do gruntu.

- Posadzka w obiekcie została wykonana z betonu szlifowanego. To również rozwiązanie nietypowe - mówi Jarosław Liberda, Dyrektor Zespołu Projektów, Skanska. – Beton szlifowany jest utwardzany powierzchniowo żywicą, następnie szlifowany i impregnowany. Do tej pory w obiektach handlowych rzadko stosowało się takie rozwiązania.

- Wybudowanie tego obiektu w tak krótkim czasie było dla nas wielkim wyzwaniem. Zaskoczyła nas ilość prac ziemnych, które musieliśmy wykonać. Ze względu na to, że grunty były słabonośne musieliśmy wymienić ich aż 60 tysięcy m sześc. - mówi Maciej Bieszka, Menedżer Projektu, Skanska.

Skanska na rynku zielonogórskim

Skanska jest od wielu lat obecna na rynku zielonogórskim. Dotychczas zrealizowaliśmy tu m.in. hipermarkety Auchan i Tesco, Centrum Rekreacyjno – Sportowe, budynek dydaktyczny Wydziału Nauk Ścisłych Uniwersytetu Zielonogórskiego, Węzeł Pomocniczy Obsługi Przesyłek Priorytetowych Poczty Polskiej oraz zakład produkcji wyrobów drewnianych dla firmy Stelmet. Przeprowadziliśmy także rozbudowę i modernizację zielonogórskiej Palmiarni. Obecnie budujemy bibliotekę dla Uniwersytetu Zielonogórskiego.