c

Skanska otworzyła oddział w Bydgoszczy

Press release 20.11.2014 15:00 CET

Skanska S.A., lider polskiej branży budowlanej, działający we wszystkich obszarach wykonawstwa i posiadający struktury w całej Polsce, otworzyła w Bydgoszczy nowy oddział - Oddział Budownictwa Inżynieryjnego.

Skanska w woj. kujawsko-pomorskim
Skanska była już obecna na rynku kujawsko-pomorskim z sukcesem realizując kontrakty inżynieryjne, jak również kubaturowe. Należą do nich m.in. przebudowa toruńskich ulic: Grudziądzkiej, Szosa Chełmińska, Skłodowskiej-Curie, budowa Specjalistycznego Szpitala Miejskiego i Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii UMK w Toruniu. W Bydgoszczy Skanska przebudowała liczne ulice, tj. Gdańską/Chodkiewicza, Nowotoruńską, Dobrzyńską, Żwirki i Wigury. Wybudowała również w tym mieście ścieżki rowerowe i miasteczko ruchu drogowego w Myślęcinku. Ponadto, firma zrealizowała obwodnice Wąbrzeźna, Kowala, Szubina, Mroczy. W Grudziądzu rozbudowała Regionalny Szpital Specjalistyczny, wybudowała także Wiślaną Trasę Rowerową.

- Nasza dotychczasowa obecność w regionie pozwoliła nam dostrzec w nim szereg nowych możliwości rozwoju, a przede wszystkim duży potencjał inwestycyjny, zwłaszcza w odniesieniu do kontraktów inżynieryjnych - stąd decyzja o utworzeniu nowego oddziału na tym terenie – mówi Ryszard Aszyk Dyrektor Oddziału w Bydgoszczy. Nowo powstała placówka jest także odpowiedzią na rosnący potencjał gospodarczy województwa  kujawsko-pomorskiego. Dotychczas nasze projekty w regionie były obsługiwane z poziomu oddziału w Poznaniu. Chcemy rozwijać naszą działalność, wzmocnić pozycję w regionie, a przede wszystkim być bliżej realizowanych inwestycji. Stawiamy na lokalność, co pozwala na lepsze zrozumienie rynku, jego potrzeb – wszystko po to, by sprostać oczekiwaniom Klientów – dodaje Ryszard Aszyk.

Nowy oddział z siedzibą w Bydgoszczy posiada w swoich strukturach 3 filie: w Toruniu, Grudziądzu i Pile. Oddział liczy dzisiaj niemal 200 pracowników, w tym ponad 80 pracowników produkcyjnych. - W najbliższym czasie na rynkach lokalnych będziemy szukać inżynierów, kierowników robót, kierowników budowy i specjalistów zgodnie z kompetencją oddziału, tj. drogi, mosty, roboty branżowe sanitarne i energetyczne. Bieżące oferty pracy dostępne są na stronie: www.skanska.pl/Praca-i-kariera.

Obecnie w regionie Skanska buduje m.in. w Bydgoszczy Innowacyjne Forum Medyczne Centrum Onkologii, prowadzi przebudowę ul. Gdańskiej, w Toruniu realizuje Drogową Trasę Średnicową, remontuje Książnicę Kopernikańską. W tym miesiącu nowo powstały oddziały podpisał umowę na budowę obwodnicy Brodnicy, a także mostu na Kanale Bydgoskim wraz z przebudową Węzła Zachodniego.

Poza oddziałem w Bydgoszczy Skanska otworzyła jeszcze dwie jednostki: Oddział Budownictwa Inżynieryjnego w Łodzi i Oddział Budownictwa Ogólnego w Gdańsku. Łódzkie, Kujawsko-Pomorskie i Pomorskie to bardzo atrakcyjne rynki w obszarze budownictwa. Bardzo dobre efekty pracy naszych zespołów w tych miejscach oraz rosnąca liczba i wartość inwestycji skłoniły nas do stworzenia kolejnych lokalnych oddziałów. Przełoży się to na jeszcze lepszą znajomość lokalnego rynku i obsługę klienta”, komentuje Krzysztof Andrulewicz.

Wraz z nowymi jednostkami Skanska posiada obecnie w Polsce 9 Oddziałów Budownictwa Ogólnego, 10 Oddziałów Budownictwa Inżynieryjnego oraz 4 oddziały zapewniające wsparcie techniczne. Firma skupia się na projektach o niskim ryzyku i dobrej rentowności. Chętnie realizuje inwestycje o małej i średniej wartości, postrzegając je jako źródło stabilnego biznesu. Między innymi dzięki tej strategii firma rozwija się w Polsce od wielu lat, bez względu na koniunkturę. Obecnie Skanska S.A. dynamicznie zwiększa zatrudnienie. Już w tej chwili jest największą firmą budowlaną w Polsce, dając pracę ponad 7 tysiącom specjalistów. Zajmuje także regularnie czołowe miejsca w najważniejszych rankingach pracodawców w branży. Skanska posiada ponad 125-letnie międzynarodowe doświadczenie i ponad 40 lat praktyki na polskim rynku. Jest najcenniejszą firmą branży budowlano-deweloperskiej w kraju wg „Rzeczpospolitej”.

Firma z tradycją
Skanska posiada ponad 125-letnie międzynarodowe doświadczenie i ponad 40 lat praktyki na polskim rynku. W tym roku na terenie Polski spółka podjęła decyzję o otwarciu 3 nowych oddziałów. Wraz z nowymi jednostkami firma posiada obecnie w Polsce 9 Oddziałów Budownictwa Ogólnego, 10 Oddziałów Budownictwa Inżynieryjnego oraz 4 oddziały zapewniające wsparcie techniczne. Firma skupia się na projektach o niskim ryzyku i dobrej rentowności. Chętnie realizuje inwestycje o małej i średniej wartości, postrzegając je jako źródło stabilnego biznesu. Między innymi dzięki tej strategii firma rozwija się w Polsce od wielu lat, bez względu na koniunkturę.