c

Skanska zaprojektuje i zbuduje aquapark w Wągrowcu

Press release 25.03.2009 00:00 CET

Skanska podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę aquaparku w Wągrowcu (woj. wielkopolskie). Wartość inwestycji wyniesie niemal 23,5 mln zł. W przeciągu półtora roku powstanie trzypoziomowy obiekt, który pomieści m.in. dwa baseny, brodzik, restaurację i sale do fitnessu.

Przystępujemy do pracy

Aquapark powstanie w centrum miasta nad jeziorem Durowskim. Termin oddania obiektu do eksploatacji jest przewidziany na koniec listopada 2010 roku. Umowa obejmuje opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz ze wszystkimi uzgodnieniami i aprobatami, uzyskanie pozwolenia na budowę, wykonanie obiektu „pod klucz” oraz przekazanie do eksploatacji – mówi Rafał Jaworowicz, Dyrektor Skanska S.A. Oddział Budownictwa Ogólnego w Poznaniu. Cieszymy się, że zostaliśmy wybrani na generalnego wykonawcę tak długo wyczekiwanej przez mieszkańców Wągrowca inwestycji – dodaje Paweł Skrzypczak, Inżynier Projektu w poznańskim oddziale Skanska. – Prace projektowe rozpoczynamy już dzień po podpisaniu umowy, a na przełomie września i października, po przeprowadzeniu wszelkich niezbędnych formalności administracyjnych, przystąpimy do robót budowlanych.

Wągrowiecki raj wodny

Aquapark będzie miał trzy poziomy. W kondygnacji podziemnej znajdzie się zaplecze techniczne z urządzeniami uzdatniającymi wodę basenową, wentylacja i wymienniki ciepła. Na parterze zlokalizowane będą sale do fitnessu i baseny: pływacki o wymiarach 12,5 m x 25 m i głębokości od 1,35 m do 1,8 m oraz rekreacyjny o nieregularnym kształcie i głębokości od 0,9 m do 1,1 m. Znajdzie się tam także plaża hawajska z jacuzzi oraz brodzik dla dzieci z jeżykiem i zjeżdżalnią typu „słoń”. Wśród licznych atrakcji nie zabraknie gejzerów podwodnych, saun, jaskini z wodospadem i kaskadą wodną, „rwącej rzeki” oraz zjeżdżalni - nieodzownego elementu każdego aquaparku. Na piętrze amatorzy wodnej rekreacji będą się mogli posilić w restauracji i skorzystać z usług pielęgnacyjnych (fryzjer, solarium, grota solna, masaż). Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dla przyjezdnych przewidziano parking z ponad 160 miejscami postojowymi.

Obiekty sportowe w całej Polsce

Budowa obiektów sportowo-rekreacyjnych to jeden z podstawowych obszarów naszej działalności. Byliśmy wykonawcą m.in. kompleksów basenowych w Strzyżowie, Oleśnicy i Łodzi oraz spełniającego standardy UEFA stadionu piłkarskiego w Kielcach dla 15,5 tys. widzów. Obecnie Skanska wykonuje prace wykończeniowe w hali widowiskowo-sportowej w Łodzi i buduje kompleksy rekreacyjno – sportowe w Kórniku i Zielonej Górze.