c

Skanska dokończy budowę sportowej Krainy bez barier w Poddębicach

Press release 23.11.2012 12:00 CET

Budowa Centrum Turystyki i Rekreacji – Kraina bez barier w Byczynie koło Poddębic zostanie dokończona przez Skanska. Kontrakt ma wartość 8,5 mln zł netto, a jego inwestorem jest Gmina Poddębice.

Kompleks sportowy Kraina bez barier zlokalizowany jest na terenie prawie 10 hektarów. Zaprojektowano w nim boiska sportowe, stawy rekreacyjne i budynek zaplecza. W budynku o powierzchni 856 m kw. znajdą się pomieszczenia dla zawodników, sanitariaty, pomieszczenia techniczne oraz administracyjne i techniczne. Sportowcy zyskają boisko do piłki nożnej o wymiarach 68 na 105 m z nawierzchnią z trawy syntetycznej oraz boisko treningowe o takich samych wymiarach, lecz z nawierzchnią naturalną.

Na terenie Centrum znajdą się też boiska do koszykówki, piłki plażowej, korty tenisowe, bieżnia, zadaszona trybuna na niemal tysiąc miejsc siedzących i plac zabaw dla dzieci.

Budowa boisk została już zakończona, natomiast budynek zaplecza znajduje się w stanie surowym. Dotychczasowy wykonawca zrezygnował z dalszego prowadzenia robót w lutym bieżącego roku.

Zakres prac

W ramach realizowanego kontraktu Skanska dokończy budowę budynku zaplecza i trybuny dla widzów. 

- Wykonamy też oświetlenie boisk wraz z doprowadzeniem instalacji elektrycznej oraz zainstalujemy kontenerową stację transformatorową – mówi Włodzimierz Czarnota, Kierownik Budowy, Skanska. – Na brzegach stawów zamontujemy dwa pomosty wędkarskie oraz jeden typu „marina”.

Realizowany przez Skanska kontrakt zakłada również dokończenie placu zabaw, ogrodzenia oraz wykonanie instalacji pomp ciepła. Prace potrwają do końca sierpnia 2013 roku.

Gmina dla niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne zmagają się na co dzień z licznymi barierami technicznymi i środowiskowymi, co ogranicza im dostęp do instytucji publicznych i kulturalnych, a także aktywność zawodową i towarzyską. „Kraina bez barier” to próba kompleksowego rozwiązania problemów osób borykających się z niepełnosprawnością. Władze gmin Poddębice i Zadzim chcę zrealizować projekt obejmujący płaszczyzny takie jak przestrzeń, sport, rekreacja, wypoczynek, kultura, edukacja, kształcenie, leczenie i rehabilitacja - oczywiście, wszystkie bez barier.

Skanska znów w Poddębicach

Kraina bez barier to kolejna inwestycja realizowana przez Skanska na tym terenie. Na naszym koncie znajduje się budowa hali sportowej oraz Szpitala Powiatowego w Poddębicach, a także jego przebudowa dokonana kilkanaście lat później.

Skanska w regionie

Na terenie województwa łódzkiego Skanska od lat realizuje projekty z zakresu budownictwa kubaturowego oraz drogowo-mostowego. Obecnie realizujemy m.in. przebudowę zabytkowej elektrowni EC-1 Wschód w Łodzi oraz klasztoru Sióstr Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim. Budujemy także nowoczesny biurowiec Green Horizon w Łodzi oraz budynek Filologii Uniwersytetu Łódzkiego.

Prowadzimy też prace związane z budową odcinka 9. drogi ekspresowej S8 oraz rozbudowujemy drogę wojewódzką nr 726 na odcinku Bukowiec Opoczyński – Dęborzeczka wraz z budową nowego wiaduktu nad magistralą kolejową. Realizujemy także przebudowę kilku ulic w centrum Sieradza oraz budowę drogi rowerowej w Łodzi.