c

Skanska wmurowała kamień węgielny pod budowę CPD w Radomiu

Press release 18.09.2009 00:00 CET

Skanska, generalny wykonawca Centrum Przetwarzania Danych w Radomiu, wmurowała w fundamentach inwestycji akt erekcyjny. Obiekt zostanie wykonany do końca 2010 roku.

Centrum Przetwarzania Danych powstaje na 4-hektarowej działce, usytuowanej przy drodze krajowej nr 7. Obiekt będzie składać się z dwóch części: biurowej o powierzchni 785 m kw. i technicznej o powierzchni 1744 m kw. Projekt realizowany jest dla Ministerstwa Finansów.

Wyczekiwana inwestycja Centrum to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Radomiu, zarówno ze względu na prestiż instytucji, jak i stworzenie wielu miejsc pracy dla wykwalifikowanych specjalistów – mówi Richard Burleigh, Dyrektor warszawskiego Oddziału Budownictwa Ogólnego Skanska. – Tym bardziej cieszymy się, że to właśnie nam przypadła rola generalnego wykonawcy tego obiektu.

Skanska rozpoczęła prace budowlane w sierpniu br. Obiekt wykonamy do końca 2010 roku. Kolejne trzy lata zajmie wyposażanie go w system informatyczny i budowanie sieci.

Zgodnie z harmonogramem - Budowa Centrum Przetwarzania Danych nie należy do łatwych ze względu na złożoną konstrukcję żelbetową w połączeniu z konstrukcją stalową, szereg głęboko posadowionych zbiorników oraz skomplikowane instalacje wentylacji, klimatyzacji i instalacje gaszenia gazem – mówi Janusz Dudziński, Kierownik Budowy, Skanska. - Prace realizujemy zgodnie z harmonogramem. Jestem przekonany, że odpowiednie planowanie, koordynacja działań i zaangażowanie zespołu doprowadzą nas do zakończenia inwestycji w terminie.

Skanska wykonała już płytę fundamentową budynku technicznego oraz płyty fundamentowe zbiorników. W trakcie realizacji są ściany okalające komorę serwera. Rozpoczęliśmy też prace przy fundamentach pod budynkiem administracyjnym i budynkiem ochrony.

Skanska ma doświadczenie w realizacji podobnych inwestycji. Brytyjska jednostka Grupy Skanska wykonywała m.in. Centrum Danych Beachcroft w Wielkiej Brytanii – obiekt o podobnej specyfice i stopniu skomplikowania, co pozwoli nam na wymianę doświadczeń zdobytych w ramach Firmy.