c

Hala magazynowa dla ROTO Frank w Lubartowie jest już prawie gotowa

Press release 30.07.2012 12:30 CET

Zaawansowanie robót na budowie hali magazynowej w Lubartowie przekroczyło 90 proc. Realizowany przez Skanska projekt zakończy się w październiku br. Inwestorem jest firma ROTO Frank zajmująca się produkcją okien dachowych, schodów strychowych i okuć.

hala dla Roto Frank

Zakres prac obejmuje budowę hali magazynowej oraz wiaty wraz z zadaszeniem nad przejazdem pomiędzy istniejącymi halami, znajdującymi się na terenie fabryki Roto Frank. Skanska wykona także infrastrukturę techniczną, w tym rozbudowę chodników i zatoki przy zbiorniku wody pożarowej, zrealizuje kanalizację deszczową i sanitarną, a także inne elementy wyposażenia i zagospodarowania terenu oraz małej architektury. Powierzchnia zabudowy hali magazynowej wyniesie 2248 m kw., a powierzchnia zabudowy wiaty wraz z zadaszeniem 941 m kw. W obiekcie będą magazynowane gotowe wyroby wytwarzane przez ROTO Frank.

93% zaawansowania robót

Wykonaliśmy już całość robót żelbetowych oraz konstrukcję stalową hali wraz z wiatami i zadaszeniami pomiędzy istniejącymi halami – mówi Paweł Malinowski, Kierownik Budowy. – Dach oraz ściany obudowaliśmy płytami warstwowymi, zamontowaliśmy także klapy oddymiające i żaluzje ścienne. W hali została wylana posadzka fibrobetonowa i zakończone prace przy budowie pomieszczeń socjalnych i sanitariatów wraz z instalacjami. Wykonaliśmy także sieć zasilania energetycznego i wewnętrzne oświetlenie obiektu wraz z przyłączami kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Gotowa jest też ściana zabezpieczenia przeciwpożarowego oraz bramy przeciwpożarowe.

W najbliższym czasie planujemy wykonanie instalacji Systemu Alarmu Pożaru i oświetlenia zewnętrznego. Zakończymy też roboty drogowe i zagospodarowanie terenów zielonych - dodaje Paweł Malinowski.

Specjaliści od okien, schodów i okuć budowlanych

Firma ROTO Frank została założona w 1935 roku w Niemczech. Obecnie zatrudnia blisko 3800 pracowników w spółkach produkcyjnych i dystrybucyjnych na niemal wszystkich kontynentach, osiągając przychody ponad 600 mln euro rocznie. ROTO jest jednym z najważniejszych na świecie producentów okien dachowych, schodów strychowych, okuć do okien i drzwi balkonowych oraz zamków i zawiasów do drzwi wejściowych. Firma specjalizuje się również w przetwarzaniu energii słonecznej. W Polsce ROTO Frank ma fabrykę okien dachowych w Lubartowie, dającą zatrudnienie ponad 450 osobom.

Skanska w regionie

Budowa hali magazynowej wraz z infrastrukturą dla ROTO Frank w Lubartowie to kolejna inwestycja realizowana przez Skanska na terenie województwa lubelskiego.

W Dęblinie na lotnisku wojskowym budujemy strażnicę lotniskowej straży pożarnej. W Lublinie realizujemy obecnie przebudowę Akademickiego Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”. Prowadzimy również prace związane z budową oczyszczalni ścieków w Nałęczowie, modernizujemy linię kolejową nr 30 między Lublinem a Lubartowem, a w Świdniku pod Lublinem zrealizowaliśmy kontrakt związany z budową infrastruktury lotniska. W Puławach wybudowaliśmy hipermarket Tesco i halę handlową Leroy Merlin, a w Lublinie zrealizowaliśmy osiedle mieszkaniowe „Słoneczny Dom”. W Dęblinie wyremontowaliśmy ogrodzenie lotniska wojskowego, natomiast w Elizówce koło Lublina wybudowaliśmy halę handlowo – magazynową dla Lubelskiego Rynku Hurtowego.