c

Wmurowaliśmy kamień węgielny pod budowę Centrum Rekreacyjno – Sportowego w Kórniku

Press release 28.05.2009 00:00 CET

W fundamentach rozpoczętej budowy Centrum Rekreacyjno - Sportowego w Kórniku umieszczony został akt erekcyjny. Obiekt, o wartości 55 mln zł brutto, powstanie w niespełna dwa lata. Budowę planujemy zakończyć w listopadzie 2010 roku.

Nowe Centrum pomieści halę widowiskowo – sportową oraz krytą pływalnię. Hala będzie mieć 4.610 m2 powierzchni użytkowej. Na parterze znajdzie się boisko o wymiarach 51 x 31 m przeznaczone do gry w koszykówkę, siatkówkę i piłkę ręczną. W obiekcie będą mogły odbywać się zajęcia dla trzech grup jednocześnie - łącznie dla ok. 150 osób. Trybuny pomieszczą 250 widzów. Na piętrze zlokalizowane będą: sala konferencyjna, sale do aerobiku i tenisa, siłownie oraz kawiarnia.

Drugi z obiektów, który wejdzie w skład Centrum, to budynek krytej pływalni o powierzchni użytkowej 4.000 m2. Znajdzie się w nim: basen sportowy o wymiarach 25 x 12,5 m i głębokości 1,4 – 2,2 m, basen do nauki pływania o wymiarach 12,5 x 8 m i głębokości 0,8 – 1,25 m, brodzik, „rwąca rzeka”, a także 50-metrowa zjeżdżalnia. Na parterze powstanie również kompleks odnowy biologicznej (sauny, solaria, kabiny z biczami wodnymi, pomieszczenie relaksacyjne), a na piętrze - widownia na 150 miejsc, restauracja i sale ćwiczeń (m.in. siłownia). Cały obiekt będzie w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych.

- Budowa centrum sportowego w Kórniku nie należy do łatwych zadań ze względu specyfikę i skomplikowane warunki gruntowo – wodne - mówi Przemysław Śliwiński, Kierownik Budowy, Skanska. – Prace realizujemy zgodnie z harmonogramem. Jestem przekonany, że odpowiednie planowanie i koordynacja działań oraz zaangażowanie całego zespołu doprowadzą nas do sukcesu – terminowego przekazania mieszkańcom nowoczesnego centrum rekreacyjno – sportowego.