c

Oświadczenie dla mediów w związku z nieprawdziwymi informacjami na temat rzekomych zwolnień w Skanska

Press release 05.12.2008 15:00 CET

W związku z nieprawdziwymi informacjami na temat rzekomych zwolnień w Skanska, opublikowanymi przez dziennik „Polska” (artykuł autorstwa Joanny Pieńczykowskiej „Zwalniani dostają nawet do stu tysięcy złotych odprawy” z dn. 04.12.2008, str. 19) i powielanymi w ostatnim czasie przez inne media, oświadczamy, co następuje:

Skanska w Polsce nie ogłaszała żadnego programu zwolnień pracowników. Sytuacja finansowa naszej firmy jest bardzo dobra, realizujemy wiele kontraktów w całym kraju. Nie tylko nie planujemy zwolnień, ale stale zatrudniamy nowych pracowników - w tym roku przyjęliśmy do pracy około tysiąca osób. Prowadzimy program praktyk i inne działania zachęcające do podejmowania pracy w Skanska. Cieszymy się uznaniem wśród studentów i inżynierów, którzy przyznali nam tytuł najlepszego pracodawcy w branży budowlanej.

Łącznie, na całym świecie Skanska zatrudnia około 60 tys. pracowników. Jedyne zwolnienia, które planowane są w Grupie Skanska w związku z globalnym spowolnieniem gospodarki, dotyczyć będą krajów skandynawskich i mają objąć około 3,4 tys. osób. Jest to związane z przewidywanym ograniczeniem liczby zamówień na tych rynkach. Plany redukcji zatrudnienia nie dotyczą w żadnym stopniu działalności Skanska w Polsce.

Wyrażamy głębokie zaniepokojenie bezkrytycznym powoływaniem się na niesprawdzone informacje publikowane przez niektóre media, zwłaszcza dotyczące tak wrażliwego tematu, jakim jest rynek pracy. Jesteśmy cały czas do Państwa dyspozycji i zachęcamy do bezpośredniego kontaktu. Wyczerpująco odpowiemy na każde pytanie dotyczące naszej działalności czy oceny rynku budownictwa w Polsce i na świecie.