c

Skanska zbuduje Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Zielonej Górze za 141,4 mln zł

Press release 06.08.2008 15:00 CET

Skanska zaprojektuje, a następnie w ciągu niespełna dwóch lat wybuduje Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Zielonej Górze. Kontrakt, o wartości 141,4 mln zł, został podpisany 5 sierpnia 2008 r.

Zielonogórskie Centrum Rekreacyjno – Sportowe będzie składać się z dwóch połączonych ze sobą budynków: kompleksu basenowego i hali sportowo-widowiskowej.

W kompleksie basenowym znajdzie się 8-torowy basen pływacki o wym. 25 x 21 m, 3-torowy basen do nauki pływania, basen rekreacyjny i kilka zjeżdżalni – w tym najdłuższa w Polsce, o długości 210 m oraz zjeżdżalnia typu „balon” o średnicy 15 m i wysokości 3,5 m.

Hala sportowo-widowiskowa pomieści 5 tys. osób. Centrum będzie także wyposażone w siłownię, sale do bowlingu i squasha, pomieszczenia odnowy biologicznej i relaksacyjno-zabiegowe.

Inwestorem projektu jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze.

- To nasz kolejny projekt w Zielonej Górze – mówi Leszek Kaszuba, Dyrektor leszczyńskiego Oddziału Budownictwa Ogólnego, Skanska. – Niedawno zakończyliśmy tutaj kilka innych realizacji: terminal pocztowy, zakład produkcyjny dla firmy Stelmet i rozbudowę Palmiarni.

- Niecałe 2 lata to niewiele na zaprojektowanie i wybudowanie obiektu tej skali, więc harmonogram prac jest bardzo napięty – przyznaje Artur Piasecki, Menedżer Projektu – Dlatego prace koncepcyjne już trwają. Realizuje je Biuro Projektowe Arcus Consult.

Budowa obiektów sportowo-rekreacyjnych to jeden z podstawowych obszarów działalności Skanska. Byliśmy wykonawcą m.in. kompleksów basenowych w Strzyżowie, Oleśnicy i Łodzi oraz spełniającego standardy UEFA stadionu piłkarskiego w Kielcach dla 15,5 tys. widzów.