c

Kaliski Park Wodny już otwarty

Press release 01.06.2012 12:00 CET

Mieszkańcy ziemi kaliskiej mogą już korzystać z nowo otwartego aquaparku. Nowoczesny obiekt powstał w niespełna dwa lata. Inwestycję o wartości 50 mln zł brutto zrealizowała firma Skanska. Inwestorem jest spółka „Aquapark Kalisz”.

zdj.1

Dziś przekazaliśmy kaliszanom nowoczesne centrum rekreacyjne z licznymi atrakcjami – mówi Waldemar Łagódka, Menadżer Projektu, Skanska. - To 4 ha udanej zabawy. Atrakcji wodnych na pewno nie zabraknie, szczególnie dla dzieci, dla których aquapark może być swoistym prezentem na Dzień Dziecka.

Kaliski Park Wodny

Nowoczesny aquapark jest obiektem trzykondygnacyjnym. Mieszczą się w nim trzy baseny: sportowy o wymiarach 12,5 x 25 m, rekreacyjny oraz brodzik dla dzieci. Baseny wykonane zostały w konstrukcji ze stali nierdzewnej.

Na parterze znajduje się sklep, salon fryzjersko-kosmetyczny oraz pomieszczenia do rehabilitacji. Na pierwszym piętrze mieszczą się kasy i szatnie, hala basenowa z zespołem SPA i fitness oraz kawiarnia. Natomiast na drugim piętrze zlokalizowana jest kręgielnia, bar oraz pomieszczenia administracyjne.  

Dodatkową atrakcją obiektu są zjeżdżalnie: zewnętrzna rynnowa dla pontonów o długości ok. 96 m, wewnętrzna rurowa oraz rodzinna. Na terenie ośrodka  można skorzystać z kompleksu odnowy biologicznej, w skład którego wchodzą: sauny, wanny z hydromasażem, komora śniegowa oraz basen solankowy. Na zewnątrz aquaparku znajdują się: basen rekreacyjny z częścią sportową i dopływem z basenów wewnętrznych oraz brodzik z placem zabaw dla najmłodszych.

Chętni będą mogli zrelaksować się na plaży, zjeżdżalniach albo podczas gry w koszykówkę czy piłkę siatkową. Obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Jestem przekonany, że kaliski Park Wodny zapewni wspaniałą rozrywkę użytkownikom w każdym wieku i będzie spełniał oczekiwania zarówno wytrawnych pływaków, jak i amatorów wodnych zabaw – mówi Leszek Kaszuba Dyrektor Oddziału Skanska w Lesznie.

Firma z doświadczeniem

Budowa obiektów sportowo-rekreacyjnych to jeden z podstawowych obszarów działalności firmy. Skanska była wykonawcą podobnych obiektów rekreacyjnych takich jak Centrum Sportowo - Rekreacyjne w Zielonej Górze, basenu w Sulechowie, kompleksu odkrytych basenów w Drzonkowie oraz spełniającego standardy UEFA stadionu dla 15,5 tys. widzów w Kielcach. Aktualnie w Kaliszu Skanska prowadzi budowę magazynu wysokiego składowania dla firmy Paula.