c

Zbudujemy Sąd Okręgowy Warszawa-Praga

Press release 23.09.2011 14:30 CET

Skanska podpisała umowę na wykonanie siedziby Sądu Okręgowego Warszawa-Praga. Kontrakt o wartości 20,4 mln zł brutto zrealizujemy do grudnia 2012 roku.

sad warszawa-praga

W ramach inwestycji wykonamy dokumentację projektową, specyfikacje techniczne oraz prace budowlane, polegające na przystosowaniu istniejącego obiektu przy ul. Poligonowej do potrzeb docelowej siedziby Sądu Okręgowego Warszawa–Praga - mówi Paweł Pachuta, Menedżer Projektu. - Przetarg, udzielony w formule „Zaprojektuj i zbuduj”, został podzielony na dwie części, z których wykonamy pierwszą.

Projekt zakłada przebudowę i rozbiórkę budynku głównego o powierzchni 20 187 m kw. Przebudujemy także budynek po serwerowni wraz z aranżacją wnętrz oraz zagospodarujemy przyległe tereny.

Budynek Sądu Okręgowego będzie miał pięć kondygnacji. Na poszczególnych piętrach znajdą się strefa obsługi interesantów, sale rozpraw, serwerownia oraz część pomieszczeń biurowych. Do naszych zadań na tym projekcie będzie również należało zaprojektowanie i wykonanie robót zewnętrznych, drogowych i zieleni oraz dostosowanie instalacji do nowego układu.