c

Skanska zbudowała Sąd Rejonowy w Ząbkowicach Śląskich

Press release 14.03.2012 09:30 CET

Na sześć miesięcy przed terminem Skanska zakończyła budowę nowej siedziby Sądu Rejonowego w Ząbkowicach Śląskich. Kontrakt o wartości 33 mln zł brutto wykonaliśmy na zlecenie Sądu Okręgowego w Świdnicy.

Sad w Zabkowicach

Nowy budynek Sądu Rejonowego ma łącznie 5 kondygnacji – 3 nadziemne, poddasze oraz kondygnację podziemną. Został wybudowany od postaw przy ulicy Powstańców Warszawy, Świerkowej i Modrzewiowej, na działce będącej w trwałym zarządzie Sądu Okręgowego w Świdnicy. Projekt wykonało wrocławskie Biuro Projektowe R2. Obiekt ma niemal 4 200 m kw. powierzchni i mieści 11 sal rozpraw. Trzy z nich wyposażone są w osobne dojścia i klatki z szybami kuloodpornymi dla szczególnie niebezpiecznych podejrzanych.

Na parterze zlokalizowany jest główny zespół sal rozpraw wydziału grodzkiego, karnego, cywilnego i pracy, pomieszczenia bezpośredniej obsługi Wydziału Ksiąg Wieczystych oraz obszerna sala konferencyjna przewidziana dla ponad 100 osób.

Na piętrach znajdują się pomieszczenia biurowo-administracyjne dla 6 wydziałów sądu, które będą działać w budynku. Podziemia przeznaczone są na archiwa, o łącznej powierzchni ponad 900 m kw., pomieszczenia techniczne oraz zespół pomieszczeń dla zatrzymanych.

Budynek jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – komunikacja pomiędzy piętrami odbywa się za pomocą windy, a sam budynek pozbawiony jest progów uniemożliwiających poruszanie się na wózku. Obiekt wyposażony jest również w windę spełniającą wymogi powierzchni dla ekip ratowniczych.

W ramach projektu wykonaliśmy kompleksowe roboty konstrukcyjne, wykończeniowe, instalacje sanitarne, wentylacji, elektryczne i teletechniczne wraz z przyłączami wody, kanalizacji, centralnego ogrzewania i energii elektrycznej. Ponadto, zbudowaliśmy drogi wewnętrzne wraz z parkingami dla 83 samochodów oraz wykonaliśmy zieleń wokół obiektu.  

Skanska w regionie

Skanska jest wykonawcą wielu obiektów użyteczności publicznej. Obecnie budujemy m.in. biurowiec Green Towers i Sąd Okręgowy we Wrocławiu oraz basen w Jeleniej Górze. Zakończyliśmy realizację budynku Biblioteki Uniwersytetu Wrocławskiego, Centrum Handlowego Turawa Park w Opolu, obiektu sportowo-rehabilitacyjnego w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Dzieci Niewidomych oraz kompleksu biurowego Grunwaldzki Center, w którym mają siedzibę wrocławskie oddziały Skanska.