c

Duńczycy zagrają na wybudowanym przez Skanska kołobrzeskim stadionie!

Press release 15.12.2011 14:45 CET

Duńska federacja piłkarska podjęła decyzję w sprawie wyboru bazy, w której narodowa drużyna Danii będzie trenować podczas Euro 2012. Wybór padł na Kołobrzeg. Duńczycy będą trenować na wybudowanym przez Skanska stadionie.

stadion

W czerwcu tego roku firma Skanska oddała do użytku nowoczesny i bezpieczny obiekt, na którym mogą odbywać się rozgrywki na poziomie europejskim. Dzięki tej inwestycji miasto, jako jedyne w województwie zachodniopomorskim, uzyskało akceptację UEFA na zakwaterowanie jednej z drużyn, która będzie rozgrywać mecze podczas Euro 2012. Teraz jest już pewne, że w Kołobrzegu zagoszczą Duńczycy, którzy są pod wrażeniem oferowanej przez miasto bazy sportowej i hotelowej. Zagrają na Ukrainie, w tzw. grupie śmierci przeciwko Holandii, Niemcom i Portugalii.

Nie dziwi mnie wybór Duńczyków. Byłem przekonany, że na zrealizowanym przez nas obiekcie będzie trenować jedna z drużyn piłkarskich. Mam nadzieję, że stadion pozytywnie ich zaskoczy standardem i atmosferą, a treningi na nim przyniosą Danii szczęście – mówi Jan Matysiak, Menadżer Projektu, Skanska.

W ramach inwestycji Skanska wybudowała na obszarze ponad 6 ha stadion piłkarski z pełnowymiarowym boiskiem (68 x 105 m) o naturalnej nawierzchni wraz z dwiema krytymi trybunami dla ponad 3 tys. widzów.

Jest to idealne miejsce do treningów oraz rozgrywek, które mogą odbywać się nawet w porze nocnej - mówi Konrad Michalski, Inżynier Projektu, Skanska.

Stadion oświetlany jest za pomocą 4 masztów o wysokości 38 m każdy. Oświetlenie ma cztery różne poziomy natężenia, tj. 200, 500, 1000 i 1400 luxów. W ramach Regionalnego Centrum Sportu zrealizowaliśmy również boisko treningowe, budynki kas, a także ogólnodostępny skatepark przeznaczony do jazdy na deskorolce, rolkach czy rowerze.

Budowa obiektów sportowo – rekreacyjnych to jeden z podstawowych obszarów działalności Skanska. Jesteśmy wykonawcą m.in. nowoczesnego Centrum Sportowo – Rekreacyjnego w Zielonej Górze, kompleksów basenowych w Strzyżowie, Oleśnicy, Łodzi oraz spełniającego standardy UEFA stadionu piłkarskiego w Kielcach dla 15,5 tys. widzów.

Pobierz