c

Wybudujemy market „Majster” w Trzebini

Press release 26.05.2011 09:00 CET

Mieszkańcy Trzebini zyskają nowe miejsce, w którym będą mogli zaopatrzyć się w materiały budowlane i wyposażenie wnętrz. Skanska podpisała właśnie umowę na budowę marketu „Majster”. Powstanie on do połowy października tego roku.

Budowany przez nas „Majster” będzie zlokalizowany przy ul. Długiej w Trzebini w woj. małopolskim.  – Będzie to obiekt składający się w części zasadniczej z powierzchni sprzedażowej, a także administracyjno-socjalnej – mówi Andrzej Frydryk, Menedżer Projektu, Skanska. – W najwyższym punkcie wysokość marketu wyniesie prawie 15 metrów.

Nowy market w liczbach

- Powierzchnia użytkowa sklepu, który wybudujemy w Trzebini, to ogółem ponad 5,1 tys. m kw. Powierzchnia sprzedażowa wyniesie prawie 1,7 tys. m kw., podczas gdy część techniczna i ekspozycyjno-magazynowa znajdzie się na ponad 2,8 tys. m kw. - tłumaczy Andrzej Frydryk. - Długość budowanego obiektu to 115 m, a szerokość – 40 m.

Wraz z budową marketu wykonamy też parking na 168 miejsc, drogi dojazdowe oraz place.

„Majster” to największa i najdłużej działająca firma handlowa branży budowlanej w południowo-wschodniej Polsce. Posiada ponad 21 sklepów w czterech województwach. Sieć „Majster” to także centrum wyposażenia wnętrz.

Firma z doświadczeniem
Skanska posiada wieloletnie doświadczenie w budowie obiektów handlowych i usługowych. Naszymi klientami są wiodące światowe sieci handlowe. Zrealizowane przez Skanska centra stały się rozpoznawalnymi wizytówkami polskich miast. Sztandarowym projektem firmy są warszawskie Złote Tarasy ze szklanym dachem o powierzchni ponad 10 tys. m kw.

Od wielu lat współpracujemy z dużymi światowymi sieciami handlowymi. Tesco, Makro Cash & Carry, Auchan, Media Markt, Lidl i IKEA wielokrotnie powierzały nam realizację swoich obiektów, dowodząc w ten sposób zaufania do marki Skanska.

Inwestycja w Trzebini to jedna z wielu realizowanych przez Skanska w Małopolsce. Najważniejszą budową prowadzoną przez nas obecnie w tym regionie jest zbiornik wodny Świnna Poręba. Ponadto, budujemy zachodnią obwodnicę Kęt, wiadukt nad linią PKP na drodze krajowej nr 28 Wadowice – Sucha Beskidzka, a w Skawinie zakład zagospodarowania odpadów i Park Technologiczny.