c

Ponad 130 mieszkań komunalnych powstanie na warszawskim Bemowie

Press release 11.06.2013 14:15 CET

Skanska zrealizuje pod klucz ponad 130 mieszkań przy ul. Pełczyńskiego w Warszawie. Inwestycja o wartości ok. 30 mln zł netto zostanie zrealizowana w niespełna 18 miesięcy. Inwestorem jest Urząd Dzielnicy Bemowo miasta stołecznego Warszawy.

W ramach powierzonego zadania Skanska wykona dwa budynki komunalne z garażami podziemnymi. Pierwszy, dziewięciokondygnacyjny, o kubaturze 31,5 tys. m sześc. i wysokości 25 m pomieści 93 mieszkania o łącznej powierzchni użytkowej 4 tys. m kw. Na parterze powstanie przedszkole.

W ośmiu salach, o pow. ok. 60 m kw. każda, swoje pierwsze kroki edukacyjne będzie stawiało 200 maluchów. W drugim budynku, ośmiokondygnacyjnym, o kubaturze ok. 8 tys. m kw. i wysokości prawie 21 m, powstaną 42 mieszkania. Ich łączna powierzchnia użytkowa to 1,7 tys. m kw. Oba budynki będą w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych, w szczególności poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Płaskie dachy, przeszklone piony klatek schodowych to tylko niektóre elementy architektury obiektów cechującej się lekką, nowoczesną formą. Skanska wykona również zagospodarowanie terenu, drogi wewnętrzne, parkingi i plac zabaw.

Nowe oblicze Bemowa

W ostatnim czasie w dzielnicy Bemowo powstało sporo nowych mieszkań, młode rodziny szukają tu swojego „miejsca na ziemi”. Brakuje jednak w tej okolicy przedszkola. A dla zmotoryzowanych dużym wyzwaniem jest znalezienie miejsca parkingowego.

- Inwestycja, którą będziemy realizować, powinna rozwiązać te problemy – mówi Krzysztof Odrobina, Menadżer Projektu, Skanska. - W jednym z budynków powstanie przedszkole, zbudujemy też plac zabaw i parkingi, które będą udostępnione nie tylko lokatorom mieszkań, ale również okolicznym mieszkańcom. Zyskają oni to, na co czekali od dawna, a okolice ulicy Pełczyńskiego staną się jedną z wizytówek Bemowa. Cieszę się, że poprzez naszą realizację wpisujemy się w dewizę tej warszawskiej dzielnicy „Tu się żyje lepiej” – dodaje Krzysztof Odrobina.

Firma z doświadczeniem

Skanska S.A. jest generalnym wykonawcą projektów mieszkaniowych o zróżnicowanym standardzie. Budujemy bloki mieszkaniowe w ramach programu TBS (Towarzystwo Budownictwa Społecznego), osiedla komunalne i apartamenty o wysokim standardzie wykończenia. Zrealizowane przez nas inwestycje to budynki wielorodzinne i osiedla mieszkaniowe m.in. w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Lublinie, Rzeszowie, Lesznie i we Wrocławiu.

Jedną z naszych warszawskich realizacji mieszkaniowych są m.in. apartamenty na Żoliborzu. Obecnie, w dzielnicy Praga Południe budujemy osiedle mieszkaniowe Park Ostrobramska.