c

Pierwszy projekt biurowy Skanska w Katowicach

Press release 28.11.2013 10:10 CET

Silesia Business Park będzie kompleksem czterech budynków biurowych oferujących łącznie 46 000 m kw. powierzchni biurowej. Będzie to największy projekt spośród zrealizowanych dotychczas przez Skanska Property Poland. 

Silesia Business Park

Silesia Business Park w Katowicach znajduje się w centrum aglomeracji śląskiej, przy ulicy Chorzowskiej – głównej arterii komunikacyjnej miasta. Kompleks zapewni łatwy dostęp do komunikacji miejskiej, centrum handlowego i wszelkich potrzebnych usług. Budynki będą miały 12 kondygnacji naziemnych i będą oferowały w sumie 46 000 mkw. powierzchni biurowej oraz łącznie 600 miejsc postojowych – naziemnych oraz w dwupoziomowym garażu podziemnym. Pierwszy z biurowców zostanie oddany do użytku w czwartym kwartale 2014 r.

„Katowice to tętniący życiem ośrodek biznesowy z ogromnym potencjałem. Miasto przyciąga nowych inwestorów dzięki temu, że funkcjonuje tu wiele gałęzi przemysłu, a firmy mają dostęp do wykwalifikowanej kadry. Korzystne położenie między Krakowem i Wrocławiem, które są już dojrzałymi rynkami usług outsourcingowych, oraz doskonałe połączenia drogowe, kolejowe i lotnicze zapewniają łatwy dostęp z największych miast w Polsce i Europie. Jesteśmy przekonani o potencjale rynku katowickiego, szczególnie, że miasto przeznacza na inwestycje ponad 30% swojego budżetu. Już od dłuższego czasu obserwujemy ten rynek szukając optymalnego momentu na realizację nowoczesnego projektu biurowego” – mówi Bartosz Kalinowski, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland.

Kompleks Silesia Business Park oferuje wysokiej jakości powierzchnię biurową, która połączy rozwiązania opłacalne dla najemcy z komfortowymi warunkami do pracy. Innowacyjne, zielone technologie zastosowane w budynkach nie tylko ograniczą ich wpływ na środowisko naturalne, ale także przyniosą wymierne korzyści dla najemców w postaci niższych kosztów eksploatacyjnych, w tym rachunków za energię i wodę. Przyszli najemcy kompleksu Silesia Business Park będą mieli możliwość eksponowania logo firmy na elewacji od strony jednej z najważniejszych ulic aglomeracji katowickiej i na pewno docenią możliwość swojego dalszego rozwoju w ramach jednej lokalizacji oferującej w sumie około 46 000 m kw.

„Jesteśmy na etapie finalnych negocjacji z dużym najemcą zdecydowanym na wynajem powierzchni w pierwszym budynku kompleksu Silesia Business Park. Rozmawiamy również z kilkoma innymi firmami bardzo zainteresowanymi tym projektem. Jesteśmy przekonani, że to właściwy moment, aby przyspieszyć prace budowlane. Dzięki temu będziemy mogli oddać do użytku pierwszy budynek oferujący zieloną powierzchnię biurową klasy A w drugiej połowie przyszłego roku. Wtedy właśnie spodziewamy się największego popytu”powiedział Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków w Skanska Property Poland.

Projekt architektoniczny Silesia Business Park przygotowało biuro Medusa Group. Generalnym wykonawcą jest Skanska S.A., podczas gdy Skanska Property Poland odpowiada za wynajem powierzchni w kompleksie. Silesia Business Park otrzyma certyfikat środowiskowy LEED na poziomie Gold, a także certyfikat EU GreenBuilding.

Kontakty

Skontaktuj się z: Jakub Zagórski, Dyrektor ds. Efektywności Organizacyjnej - Dygitalizacja Biznesu