c

Zrealizujemy projekt dla Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Press release 01.07.2011 13:15 CET

Skanska podpisała z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu umowę na budowę Centrum Kształcenia Ustawicznego. Kontrakt, o wartości 17,3 mln zł brutto, zrealizujemy do końca września 2012 r.

Centrum Kształcenia Ustawicznego powstanie przy ul. Kamiennej na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, w bliskim sąsiedztwie innych budynków uniwersyteckich.

To nasza kolejna realizacja dla Uniwersytetu Ekonomicznego – mówi Piotr Wesołowski, Dyrektor wrocławskiego Oddziału Budownictwa Ogólnego Skanska. – W 2001 roku zakończyliśmy dla tego samego inwestora budowę budynku plombowego oraz modernizację hali technologicznej na cele dydaktyczne.

Nowy budynek dydaktyczny, na którego realizację właśnie podpisaliśmy umowę, będzie miał kubaturę niemal 21,5 tys. m  sześć., 16 m wysokości, 3 kondygnacje nadziemne i jedną podziemną, z przeznaczeniem na garaż na 53 samochody. Budynek będzie prostą bryłą z pionowym podziałem okien. Wejście główne zaakcentowane zostanie szklaną fasadą połączoną ze ścianą w mocnym czerwonym kolorze z logo Uniwersytetu.

Parter budynku będzie dostępny z poziomu terenu poprzez hol wejściowy z windą i schodami. Pomieszczenia użytkowe znajdą się na wysokości 2,6 m powyżej poziomu terenu. Parter pomieści salę konferencyjną na 100 osób z możliwością podziału na dwie mniejsze sale, a także pomieszczenia administracyjne, pokoje nauczycielskie, kawiarnię z wyjściem na taras, szatnię oraz zaplecze sanitarne i techniczne obsługi budynku. W części centralnej zaprojektowano otwartą reprezentacyjną klatkę schodową ze świetlikiem dachowym, który pośrednio doświetla przestrzenie komunikacyjne.

Na pierwszym i drugim piętrze budynku powstanie łącznie 18 sal dydaktycznych dla 49 osób każda, zaplecze sanitarne i techniczne. Nad budynkiem zaprojektowany został zielony dach z zielenią ekstensywną na stropie żelbetowym.          

Budynek będzie w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych.