c

Prace nawierzchniowe na DK 19

Press release 07.04.2014 14:28 CET

Dziś w godzinach porannych rozpoczęły się prace nawierzchniowe na drodze krajowej nr 19 Nienadówka – Stobierna (woj. podkarpackie). Wprowadzony został ruch wahadłowy sterowany ręcznie. Utrudnienia potrwają do końca lipca.

Remont realizuje Skanska na zlecenie rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Prace remontowe potrwają do listopada tego roku.

Prawie 10 km nowej drogi

Inwestycja została podzielona przez GDDKiA na trzy zadania. Największe z nich to remont DK19 między Stobierną a Nienadówką. – Wyremontujemy tutaj 4,3 km drogi – mówi Bogusław Cienki, Menadżer Projektu, Skanska. – Będzie to kompleksowa naprawa, polegająca na rozbiórce i odtworzeniu istniejących poboczy, frezowaniu i oczyszczeniu warstw konstrukcyjnych oraz wykonaniu nowych bitumicznych warstw wzmacniających remontowanej nawierzchni.

Część prac na DK 19 Skanska już akończyła - wyremontowane zostały prawie 2 km krajówki w samym Sokołowie Małopolskim. Kolejny wyremontowany odcinek znajduje się między Nienadówką a Sokołowem Małopolskim, gdzie na zlecenie GDDKiA Skanska zmodernizowała 3,6 km DK19 - tutaj prace zakończyły się już w ubiegłym roku.

- W sumie remont przejdzie 9,8 km drogi krajowej nr 19 między Stobierną a Sokołowem Małopolskim – podsumowuje Bogusław Cienki.