c

Skanska widzi potencjał Śląska i otwiera drugi oddział w Katowicach

Press release 05.12.2013 09:28 CET

Jeden z potentatów budowalnych w Polsce otworzył w woj. śląskim swój drugi oddział. Do tej pory w Katowicach działała jednostka Skanska specjalizująca się w budownictwie inżynieryjnym. Teraz powstaje kolejna – Oddział Budownictwa Ogólnego, który będzie realizował projekty z zakresu budownictwa kubaturowego.

Silesia

Skanska podjęła decyzję o utworzeniu w Katowicach drugiego oddziału w celu jeszcze lepszego i pełniejszego wykorzystania potencjału rynku śląskiego. Potwierdza to możliwości rozwoju i duże perspektywy Śląska, który jest coraz bardziej atrakcyjny dla inwestorów i przedsiębiorców.

Katowice z dwoma oddziałami Skanska

- W województwie śląskim działamy od lat, zrealizowaliśmy tutaj wiele ciekawych i ważnych inwestycji – mów Mirosław Łukasiewicz, Dyrektor Budownictwa Ogólnego Wschód, Skanska. – Do tej pory jednak nasze projekty z zakresu budownictwa ogólnego w woj. śląskim były prowadzone przez oddział z Kielc. Chcemy być bliżej rynku, bliżej naszych budów i dlatego przenosimy siedzibę oddziału z Kielc do Katowic.

Oddział Budownictwa Ogólnego w Katowicach rozpoczął działalność
w listopadzie. Ma siedzibę przy ul. Uniwersyteckiej, ale będzie pracować też przy wsparciu filii w Zabrzu. Oddział zatrudnia ponad 200 osób.

Odpowiedź na dynamiczny rozwój Śląska

- Widzimy na Śląsku ogromny potencjał rozwoju i inwestycji – dodaje Mirosław Łukasiewicz. – Działamy tu od wielu lat i nadal chcemy rozwijać naszą działalność. Postrzegamy woj. śląskie jako bardzo perspektywiczny rynek. Katowice wraz z Aglomeracją Górnośląską należą do najbardziej zurbanizowanych i uprzemysłowionych obszarów Europy Środkowo-Wschodniej.

O pozycji Katowic świadczy nie tylko doskonała lokalizacja na skrzyżowaniu międzynarodowych szlaków komunikacyjnych i bliskość dwóch portów lotniczych, ale przede wszystkim potencjał gospodarczy, administracyjny i intelektualny miasta.

Skanska w woj. śląskim

Skanska od lat realizuje wiele inwestycji w woj. śląskim. Są wśród nich zarówno duże i skomplikowane projekty, jak i niewielkie lokalne budowy – tak z zakresu budownictwa inżynieryjnego, jak i ogólnego.

Ważne dla komunikacji w woj. śląskim, zrealizowane przez Skanska inwestycje drogowe, to m.in. Drogowa Trasa Średnicowaw Rudzie Śląskiej, obwodnice Lublińca i Siewierza, estakada łukowa w Milówce.

- Otwarcie oddziału dedykowanego budownictwu kubaturowemu w Katowicach nie oznacza, że do tej pory Skanska nie realizowała w woj. śląskim tego typu inwestycji – tłumaczy Mirosław Łukasiewicz. – Wśród wybudowanych przez nas obiektów są np. Sosnowiecki Park Naukowo-Techniczny, centra dystrybucyjne firmy Lidl, basen w Sośnicy. Rozbudowaliśmy też M1 w Zabrzu oraz terminal pasażerski na lotnisku w Pyrzowicach. Mamy nadzieję, że dzięki utworzeniu w Katowicach Oddziału Budownictwa Ogólnego podobnych inwestycji, które będą służyły mieszkańcom Śląska, zrealizujemy jeszcze więcej.

Pobierz