c

Pierwszy budynek biurowy Skanska w Poznaniu w 92% wynajęty

Press release 23.02.2015 12:00 CET

Malta House, pierwsza inwestycja biurowa Skanska Property Poland w stolicy Wielkopolski, jest już niemal w całości wynajęta. Począwszy od lutego, do poznańskiego budynku wprowadzą się trzy nowe firmy, a jedna rozszerzy zajmowaną powierzchnię. W transakcjach najmu pośredniczyła międzynarodowa agencja doradcza na rynku nieruchomości Savills. Komercyjny sukces projektu przyczynił się do startu kolejnej inwestycji Skanska w Poznaniu – kompleksu Maraton.

Malta_House_Foto Anna Gregorczyk 1

Malta House to 14 700 mkw. zielonej powierzchni biurowej. Jest to najbardziej malowniczo położony budynek Skanska Property Poland. Zlokalizowany nad brzegiem Jeziora Maltańskiego, oferuje biura z widokiem na jezioro, zielony taras widokowy na dachu oraz ogród w patio. W drugiej połowie ubiegłego roku inwestycję tę wybrały m.in. firmy PKP Informatyka, OpenText i Owens-Illinois (O-I). W lutym 2015 w strefie usługowej zostało otwarte regionalne biuro i showroom firmy Kinnarps – największego dostawcy mebli biurowych w Europie. W maju rozszerzenie dotychczas zajmowanej powierzchni o ponad 1 150 mkw. zaplanowała firma Ciber. W budynku znajdzie się również operator kantyny – Food Expert, działający pod marką Rotondo Kuchnie Świata. W sierpniu drugą placówkę w Polsce, liczącą 436 mkw., właśnie w Malta House otworzy szwedzki operator sieci całodobowych klubów fitness Fitness 24 Seven.

„Budynek Malta House dobrze obrazuje filozofię zielonych projektów Skanska. Wyróżniony pierwszym platynowym certyfikatem LEED w Wielkopolsce, posiada wszystkie cechy wydajnego i komfortowego miejsca do pracy. Jest zlokalizowany na perspektywicznym rynku jednego z topowych miast regionalnych w Polsce, obok przystanków komunikacji miejskiej i centrum handlowego, wygodny dla pracowników i oszczędny w eksploatacji. Uwzględnienie w gronie najemców firm o takim profilu jak m.in. Fitness 24 Seven uzupełnia funkcjonalność obiektu i ułatwia zaplanowanie również czasu wolnego. Obecnie pracujemy nad kolejną taką inwestycją w Poznaniu – budynkiem Maraton”, komentuje Krzysztof Wilczek, dyrektor regionu w Skanska Property Poland.

Za komercjalizaję Malta House odpowiada międzynarodowa agencja doradcza na rynku nieruchomości Savills.

„Fitness 24 Seven uzupełni szereg udogodnień dostępnych dla najemców budynku Malta House oraz doskonale wpisze się w rekreacyjny charakter okolicy Jeziora Maltańskiego. Budynek jest już niemal w całości skomercjalizowany. Pozostało jedynie 1 168 mkw. powierzchni do wynajęcia”, mówi Piotr Skuza, Regional Manager w Zespole Reprezentacji Wynajmującego agencji Savills w Poznaniu, odpowiedzialny za wynajem powierzchni w budynku Malta House.

Sukces komercyjny Malta House, połączony z potencjałem poznańskiego rynku, przyczynił się do startu kolejnej inwestycji Skanska Property Poland. Na przełomie grudnia i stycznia firma rozpoczęła budowę projektu Maraton w ścisłym centrum miasta. Budynek ten będzie miał 6 pięter oraz dwie kondygnacje podziemne z ponad 300 miejscami parkingowymi. Zakończenie jego budowy planowane jest na czwarty kwartał 2016 roku.