c

Lotniska

Podejmujemy się realizacji specjalistycznych inwestycji na potrzeby największych portów lotniczych. Budujemy i remontujemy pasy startowe, drogi kołowania oraz nowoczesne terminale pasażerskie. Stwarzamy bezpieczne i komfortowe warunki do podróżowania.

baza%20śmigłowcowa-pogotowia-ratowniczego-wrocław-polska
1 / 4 Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w Balicach k. Krakowa
lotnisko-pyrzowice-polska
2 / 4 Lotnisko Katowice-Pyrzowice
port-lotniczy-jasionka-polska
3 / 4 Lotnisko Rzeszów-Jasionka
wieża-kontroli-lotów-lawica-poznań-polska
4 / 4 Lotnisko w Poznaniu

Budujemy i modernizujemy lotniska cywilne oraz wojskowe na terenie całej Polski. Tym samym zwiększamy sprawność obsługi pasażerów i komfort podróżowania.

Jesteśmy wykonawcą:

  • terminali wraz z pełną technologią obsługi pasażerskiej,
  • hangarów,
  • wież kontroli lotów,
  • strażnic lotniskowych i trenażerów,
  • nawierzchni betonowych i bitumicznych na pasach startowych i drogach kołowania.

Wykonujemy prace kompleksowo, łącząc zakresy wszystkich branż budowlanych.

Realizujemy inwestycje związane z dostosowaniem polskich lotnisk do standardów NATO. Przykładem jest modernizacja lotniska wojskowego Poznań - Krzesiny, na którym nawierzchnie betonowe wykonane zostały metodą ślizgową z wynikiem wbudowania w ciągu 1 dnia 2 500 m sześc. betonu. Wykonaliśmy tam również nowoczesny i największy hangar wojskowy w polskich Siłach Powietrznych, przeznaczony przede wszystkim dla podniebnych gigantów - samolotów C-130 Hercules stacjonujących w bazie.

Bez utrudnień

Lotniska są wyzwaniem. To zazwyczaj praca na „żywym organizmie’’, czyli w warunkach funkcjonującego portu lotniczego. Nasze działania prowadzimy tak, by nie powodowały utrudnień w codziennej pracy lotnisk i były bezpieczne dla pasażerów. Dlatego nierzadko zdarza się, że prace wykonujemy nocą, gdy ruch samolotowy jest mniejszy.

Nasz potencjał

Specjalistyczny sprzęt, jakim dysponujemy umożliwia wykonanie nietypowych i wymagających inwestycji. Są to m.in.:

  • mobilna wytwórnia betonu cementowego SBM Euromix 4000 (max. wydajności 180 m3 /godz.),
  • układarki betonu (Wirtgen SP1600, SP500 z dyblarkami i kotwiarkami),
  • rozściełacze masy bitumicznej,
  • sprzęt do robot ziemnych sterowany w systemie 3D.

Specjalizujemy się w produkcji wysokiej klasy mieszanek mineralno-asfaltowych i betonowych dla nawierzchni  lotniskowych. Ich jakość kontrolujemy na bieżąco w naszych lokalnych laboratoriach badawczych. Wykwalifikowany zespół pozwala nam na prowadzenie inwestycji lotniskowych w dużej mierze siłami własnymi.

Wśród naszych dotychczasowych realizacji znalazły się lotniska wojskowe, m.in. w: Świdwinie, Mirosławcu, Powidzu, Malborku, Łasku, Krzesinach k. Poznania oraz lotniska cywilne w: Gdańsku, Katowicach-Pyrzowicach, Poznaniu, Wrocławiu, Olsztynie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Warszawie.

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2018