c

Utrudnienia na alei Zwycięstwa w Gdyni

Press release 12.03.2015 16:34 CET

W związku z budową kanalizacji deszczowej przy ul. Akacjowej, Kasztanowej, Bukowej oraz pod aleją Zwycięstwa w nocy z czwartku na piątek i w najbliższy weekend nastąpi zmiana w organizacji ruchu na alei Zwycięstwa.

Od godz. 20.00 w czwartek (12.03) do godz. 6.00 w piątek (13.03) oraz od godz. 20.00 w piątek (13.03) do godz. 6.00 w poniedziałek (16.03) kierowców czekają czasowe utrudnienia na alei Zwycięstwa. - Wyłączone z ruchu zostaną lewe pasy na obu jezdniach alei w kierunku Gdańska i centrum Gdyni na odcinku ok. 100 m, pomiędzy skrzyżowaniami z ulicą Wielkopolską i Orłowską – informuje Radosław Chyliński, Inżynier budowy, Skanska. Na tym odcinku wprowadzone zostanie także ograniczenie prędkości do 30km/h, pojawi się czasowa organizacja ruchu oraz obowiązywać będzie zakaz wyprzedzania.
Zmiany te związane są z budową komory kanalizacji deszczowej w pasie pomiędzy jezdniami alei Zwycięstwa.

Od 9 marca br. zamknięty jest również ciąg pieszy pomiędzy ulicą Bukową a aleją Zwycięstwa, a dojście do alei odbywa się przez ul. Kasztanową. Utrudnienia te potrwają blisko 1,5 miesiąca.


Zakres prac

Przedmiotem realizowanego przez Skanska zadania jest budowa kanalizacji deszczowej w ciągu ulic Akacjowej, Kasztanowej, Bukowej oraz pod aleją Zwycięstwa w Gdyni wraz z odtworzeniem nawierzchni po robotach instalacyjnych. Prace obejmują m.in. budowę kolektora deszczowego, likwidację istniejącej kanalizacji deszczowej i przebudowę jej przyłączy oraz rozbiórkę i odtworzenie nawierzchni drogowych. Roboty potrwają do sierpnia 2015 roku. Wartość inwestycji to 3,5 mln zł netto.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu pn. „Ochrona wód Zatoki Gdańskiej - budowa i modernizacja systemu odprowadzania wód opadowych w Gdyni oraz Małym Trójmieście Kaszubskim” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.