c

MPK Rzeszów z nową zajezdnią

Press release 24.04.2015 08:11 CET

Skanska zakończyła rozbudowę zajezdni Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Rzeszowie przy ul. Lubelskiej. Wczoraj odbyło się przekazanie budynku zamawiającemu. Koszt zrealizowanej inwestycji to 12,6 mln zł brutto.

MPK Rzeszów

Nowe hale
Zajezdnia zyskała dwie hale - halę napraw autobusów zasilanych sprężonym gazem ziemnym (CNG) i halę do codziennej obsługi autobusów. Pierwsza, przeznaczona do napraw autobusów, ma ponad 58 m długości, ponad 41 m szerokości i kubaturę 15,6 m³. – Znajduje się w niej m.in. 6 stanowisk naprawy autobusów, w tym 4 z kanałami przeglądowymi, blacharnia, przygotowalnia i lakiernia z kanałem dla autobusów, warsztaty naprawcze dla różnych specjalności, myjnie i pomieszczenia biurowe – mówi Jan Majcher, Menadżer Projektu, Skanska.

Druga hala pełni funkcję Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów oraz posłuży do codziennej obsługi autobusów MPK. Budynek obsługi codziennej dysponuje dwoma kanałami przeglądowymi, na których pojazdy mogą przejść niezbędne przeglądy. Przed każdym kursem sprawdzany jest stan techniczny pojazdu. Weryfikowany jest m.in. układ hamulcowy, kierowniczy, ciśnienie powietrza w ogumieniu i jego stan, zawieszenie czy oświetlenie. To podnosi komfort jazdy, zmniejsza ryzyko wypadku, ale przede wszystkim gwarantuje bezpieczeństwo podróży.
Stacja Kontroli Pojazdów posiada natomiast długi kanał przeglądowy i jednostanowiskowy, nieprzelotowy kanał przeglądowy. Obiekt ma 5,6 tys. m³ kubatury, 851 m² zabudowy i 800 m² powierzchni pomieszczeń.

Blisko 50-stanowiskowy parking
W ramach realizacji, na działce o powierzchni ponad 1 ha powstał nowy betonowy parking stanowiskowy wraz z placem manewrowym. - Obiekt o długości ponad 105 m i szerokości od 26,6 do 59 m pomieści 49 autobusów – mówi Jan Majcher. Wybudowano tu także dwa dojazdy do bazy MPK i plac manewrowy ze stanowiskami postojowymi.

Infrastruktura techniczna
Realizacja zadania obejmowała również budowę i rozbudowę niezbędnej infrastruktury technicznej, w tym m.in. wykonanie przyłączy, modernizację stacji transformatowej, rozbudowę oświetlenia. Skanska rozbudowała także oświetlenie i kanalizację oraz zmodernizowała istniejący plac postojowy.

Skanska na Podkarpaciu
Skanska od lat realizuje na terenie województwa inwestycje z zakresu budownictwa drogowo-mostowego i kubaturowego. Firma m.in. rozbudowała al. Rejtana i wybudowała Most Narutowicza. Skanska była też wykonawcą okrągłej kładki dla pieszych oraz kilku inwestycji dla Uniwersytetu i Politechniki Rzeszowskiej.

Obecnie w stolicy Podkarpacia Skanska m.in. wykonuje dla Uniwersytetu Rzeszowskiego Zakład Nauk o Człowieku, dla Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka drogę północną i drogę startową, buduje zaplecze sportowe na Stadionie Miejskim, a w Markowej - Muzeum Polaków Ratujących Żydów na Podkarpaciu im. Rodziny Ulmów.

 

Pobierz