c

Skanska zbuduje Międzypokoleniowe Centrum Edukacji w Wilanowie

Press release 18.05.2015 16:00 CET

Klub seniora, filia Biblioteki Publicznej, żłobek, to funkcje, jakie od listopada 2016 r. będzie pełnił nowopowstający obiekt w warszawskim Wilanowie. 15 maja 2015 r. Zarząd Dzielnicy Wilanów podpisał umowę z firmą Skanska na budowę Międzypokoleniowego Centrum Edukacji przy ul. Radosnej 11.

Wstępna koncepcja dla planowanej budowy "Międzypokoleniowego centrum edukacji"

Spółka zrealizuje kontrakt w formule „zaprojektuj i wybuduj” wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją projektu. Wartość brutto inwestycji wynosi blisko 12 mln złotych.

Różne pokolenia w jednym miejscu
Budowa Międzypokoleniowego Centrum Edukacji to przedsięwzięcie na dużą skalę. Obiekt o powierzchni użytkowej blisko 3 000 m kw. oraz kubaturze prawie 13 000 m sześc. będzie łączył w sobie funkcję kulturalną i oświatową. Znajdzie się tam: filia Biblioteki Publicznej, żłobek i pomieszczenia dla wilanowskich seniorów – mówi Elwira Wiechecka - Rzecznik prasowy Urzędu Dzielnicy Wilanów.

Skanska zaprojektuje osobne wejście dla żłobka i osobne dla części edukacyjno-integracyjnej dedykowanej starszym użytkownikom Centrum. Osobne wejścia dla różnych pokoleń pozwolą im cieszyć się większą swobodą - mówi Maciej Kiser, Menadżer Projektu Skanska.

Nowoczesne budownictwo
Projektowany obiekt będzie składać się z trzech kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej. Budynek wykonamy zgodnie z najnowszymi osiągnięciami wiedzy budowlanej, z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii – mówi Menadżer Projektu. - Więcej na temat wyglądu będziemy mogli powiedzieć po wykonaniu projektu. To, na co zwrócimy szczególną uwagę podczas projektowania budynku, to jego ergonomia, prostota i funkcjonalność – komentuje.

- W ramach umowy zagospodarujemy również teren - wykonamy dojazdy, parkingi, zieleń, elementy małej architektury, trzy place zabaw z urządzeniami dostosowanymi do wieku dzieci, wydzielone niską zielenią rekreacyjną. Place zabaw wyposażymy m.in. w piaskownice, domki, bujaki i zjeżdżalnie – wymienia Maciej Kiser. - Potem uzyskamy pozwolenie na użytkowanie obiektu i przekażemy Centrum inwestorowi a dzieci, młodzież czy seniorzy będą mogli cieszyć się nowym miejscem spotkań, edukacji i integracji.

Budynek wraz z otoczeniem zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kolejny żłobek w Warszawie
Częścią Międzypokoleniowego Centrum Edukacji będzie sześciooddziałowy żłobek dla 150 dzieci.

W ramach umowy wyposażymy sale dydaktyczne w stoły, krzesełka i leżaczki a szatnie w szafki ubraniowe – mówi Marcin Bargłowski, Kierownik Budowy, Skanska. - Ze względu na bezpieczeństwo dzieci wewnętrzny plac zabaw dla żłobka zostanie w całości ogrodzony – dodaje.

Przystań dla seniorów
W Centrum miejsce dla siebie znajdą nie tylko najmłodsi, ale także seniorzy. W miłej atmosferze będą mogli rozwijać swoje zainteresowania i zdolności i tworzyć koła zainteresowań. Klub seniora przewiduje m.in. sekcję nauki obsługi komputera, nauki języków obcych, gimnastykę rehabilitacyjną i relaksacyjną, warsztaty artystyczne, Nordic Walking czy sekcję nauki gry w brydża.

Kolejna placówka oświatowa w Warszawie
Skanska ma doświadczenie w realizacji obiektów edukacyjno-oświatowych w województwie mazowieckim. W ubiegłym roku spółka oddała do użytku budynek 10-oddziałowego przedszkola przy ul. św. Urszuli Ledóchowskiej na warszawskim Wilanowie. Ponadto Skanska jest wykonawcą szkoły amerykańskiej w Konstancinie Jeziornej, siedziby Instytutu Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk oraz Instytutu Wysokich Ciśnień PAN w Warszawie. Przebudowała również Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie. Spółka obecnie realizuje trzy kontrakty w formule „zaprojektuj i wybuduj” związane z budową ekologicznych żłobków na warszawskiej Białołęce.