c

Spektakularny montaż na dachu Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego

Press release 28.09.2015 07:50 CET

Trwa II etap modernizacji Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim. Obiekt jest dostosowywany do najnowszych standardów ochrony przeciwpożarowej.  W sobotę, przy użyciu 70-metrowego dźwigu zamontowane zostały urządzenia przeciwpożarowe na dachu budynku. Prace wykonuje firma Skanska.

Download file

W sobotę odbył się montaż central napowietrzająco - oddymiających na dachu Urzędu. - Urządzenia przymocowane do specjalnej konstrukcji przenieśliśmy na wysokość ok. 70 metrów na dach budynku – mówi Marcin Małycha, Inżynier Projektu, Skanska. - Do tej operacji wykorzystaliśmy ponad 70-metrowy dźwig o nośności 220 ton. Waga transportowanych ładunków wynosiła od 400 do 1100 kilogramów. Przygotowywaliśmy się do tej operacji w ubiegłym tygodniu - na dachu zamontowaliśmy bariery ochronne i stalowe podpory. Sobotnia operacja odbyła się przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Warunki pogodowe, a w szczególności mała prędkość wiatru pozwoliły na sprawny przebieg zaplanowanych prac montażowych. Mając też na względzie bezpieczeństwo przechodniów, zamknęliśmy pobliskie parkingi. Montaż przeprowadziliśmy w sobotę, by nie utrudniać funkcjonowania pracy Urzędu – dodaje Marcin Małycha.

Realizowany obecnie II etap modernizacji Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego obejmuje prace mające na celu poprawę bezpieczeństwa pożarowego budynku. Są to m.in. wykonanie zabezpieczeń pożarowych stropów, modernizacja systemu alarmowania pożaru i instalacji wentylacji oddymiającej. Prowadzone są także roboty remontowe w korytarzach, holach windowych i klatkach schodowych na wszystkich piętrach polegające na wymianie sufitów, szpachlowaniu i malowaniu ścian.

Wykonawcą I etapu modernizacji LUW obejmującego przebudowę piwnicy, parteru i pierwsze piętra była również firma Skanska.

Skanska w Lubuskiem
Skanska jest wykonawcą wielu inwestycji na terenie województwa lubuskiego. W Gorzowie Wlkp. firma zbudowała bibliotekę publiczną, Archiwum Państwowe, przeprowadziła kompleksowy remont AWFu, w Międzyrzeczu zrealizowała Komendę Powiatową Policji, w Słubicach Sąd Rejonowy oraz targowisko „Pod Dębami”. W Zielonej Górze Skanska wykonała m.in. planetarium, Oddział Ratunkowy wraz z lądowiskiem dla helikopterów przy Szpitalu Wojewódzkim, Bibliotekę Uniwersytetu Zielonogórskiego, Centrum Rekreacyjno-Sportowe, obiekt handlowy dla Leroy Merlin, Park Naukowo –Technologiczny w Kisielinie. Obecnie w tym mieście Skanska prowadzi remont al. Zjednoczenia. Jesteśmy także wykonawcą przebudowy 3,1-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 296 Iłowa – Ruszów i 3,6- kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 295 Nowogród Bobrzański – Żagań.

Pobierz