c

Nowoczesna Fizjoterapia w Gorzowie otwarta!

Press release 08.10.2015 15:05 CET

Studenci gorzowskiej AWF rozpoczynają naukę w nowoczesnym budynku Fizjoterapii. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Skanska. Dziś odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego.

G:\DEP\Communication\95___Komunikacja_Zewnetrzna\30___Baza_kontraktów\2015\MF\Lubuskie\AWF\otwarcie i inauguracja\zdjecia od inwestora\DJI_0257

Nowoczesny budynek Fizjoterapii AWF powstał w wyniku przebudowy i remontu funkcjonującego w tym miejscu akademika. 

Prace budowane
- Przejęliśmy realizację inwestycji po poprzednim wykonawcy, który nie dokończył zadania - mówi Marcin Małycha, Inżynier Projektu, Skanska. Nasze prace zaczęliśmy od inwentaryzacji i sprawdzenia instalacji sanitarnych, elektrycznych i teletechnicznych. W ramach kontraktu zrealizowaliśmy prace wykończeniowe, w tym m.in.: szpachlowanie ścian, malowanie, układanie płytek, montaż stolarki drzwiowej, wewnętrznych parapetów z kamienia, wykładzin PCV. Posadzki i lamperie wykonaliśmy w okładzinach z płyt kamiennych. Wykonaną przez nas elewację stanowi klinkier (łącznie niecałe 4 000 m2), płyty kamienne (ok. 1000 m kw.) i szkło.

Relaks w ogrodzie francuskim
W ramach inwestycji wykonane zostały także prace związane z zagospodarowaniem terenu pomiędzy funkcjonującym a remontowanym budynkiem AWF. Ta przestrzeń zrealizowana została w stylu nawiązującym do ogrodu francuskiego. Powstały elementy małej architektury, alejki, klomby, 5 fontann, nawierzchnie z kostki granitowej i bazaltowej o łącznej powierzchni ok. 4 500 m kw. Ponadto nasadzono ponad 2 500 krzewów. Będzie to miejsce relaksu dla studentów.

Ponad 300 pomieszczeń
Nowo otwarty budynek to pięciokondygnacyjny obiekt. Znajdują się w nim sale wykładowe, seminaryjne, specjalistyczne laboratoria, sale ćwiczeniowe dla fizjoterapii w tym m.in. termoterapii, laseroterapii, kinezyterapii, elektroterapii, magnetoterapii i krioterapii oraz pomieszczenia biurowe dla kadry dydaktycznej.

- Cieszymy się, że inwestycja, którą zrealizowaliśmy stworzyła studentom Fizjoterapii komfortowe warunki do nauki i prowadzenia badań naukowych. Myślę, że wpisze się również mocno w historię edukacji akademickiej w Gorzowie Wlkp. – dodaje Marcin Małycha.

Skanska w Lubuskiem
Skanska jest wykonawcą wielu inwestycji na terenie województwa lubuskiego. W Gorzowie Wlkp. firma zbudowała bibliotekę publiczną, Archiwum Państwowe, przeprowadziła kompleksowy remont AWFu, w Międzyrzeczu zrealizowała Komendę Powiatową Policji, w Słubicach Sąd Rejonowy oraz targowisko „Pod Dębami”. W Zielonej Górze Skanska wykonała m.in. planetarium, Oddział Ratunkowy wraz z lądowiskiem dla helikopterów przy Szpitalu Wojewódzkim, Bibliotekę Uniwersytetu Zielonogórskiego, Centrum Rekreacyjno-Sportowe, obiekt handlowy dla Leroy Merlin, Park Naukowo –Technologiczny w Kisielinie. Obecnie w tym mieście Skanska prowadzi remont al. Zjednoczenia. Jesteśmy także wykonawcą przebudowy 3,1-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 296 Iłowa – Ruszów i 3,6- kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 295 Nowogród Bobrzański – Żagań.