c

Skanska Property Poland rozwija swoją działalność w Polsce i zatrudnia nowego dyrektora ds. wynajmu

Press release 01.03.2016 09:50 CET

Wejście na rynek trójmiejski i rozszerzenie obecności w Warszawie o lokalizacje poza centrum – to dwa nowe kierunki rozwoju Skanska Property Poland w najbliższych latach. W związku z rozwojem firmy na polskim rynku, spółka wzmacnia także swój zespół. Od 1 marca funkcję dyrektora ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków obejmie Ewelina Kałużna wchodząc jednocześnie w skład zespołu zarządzającego spółką.

Ewelina Kałużna, Leasing and asset director, Skanska Property Poland

Rozszerzenie strategii i zmiany w strukturze organizacyjnej spółki są konsekwencją bardzo dobrych wyników Skanska Property Poland w Warszawie i miastach regionalnych w ostatnich latach.

„Nasze sukcesy w miastach regionalnych, takich jak Kraków, Wrocław, Łódź, Poznań i Katowice spowodowały, że podjęliśmy decyzję o realizacji projektu na trójmiejskim rynku. Kupiliśmy działkę w Gdańsku i wiążemy z tym miastem długofalowe plany. Podczas rozmów z naszymi klientami zauważamy też niesłabnące zainteresowanie lokalizacjami poza ścisłym centrum biznesowym w Warszawie. Dlatego jeszcze w tym roku planujemy uruchomienie pierwszego projektu w lokalizacji poza ścisłym CBD”, mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający Skanska Property Poland.

Rozszerzenie strategii biznesowej o nowe rynki wiąże się ze zmianami organizacyjnymi w spółce. Ważną zmianą w strukturze organizacyjnej Skanska Property Poland jest zatrudnienie nowego dyrektora ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków. Na tym stanowisku Arkadiusza Rudzkiego, który został dyrektorem zarządzającym spółki, zastąpi Ewelina Kałużna i będzie odpowiedzialna za realizację strategii firmy związanej z wynajmem oraz zarządzaniem wartością nieruchomości dostarczanych przez Skanska Property Poland. Ewelina Kałużna posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w branży nieruchomości komercyjnych, które zdobyła pracując w międzynarodowych agencjach doradczych. Przed dołączeniem do Skanska kierowała zespołem odpowiedzialnym za realizację kompleksowej strategii komercjalizacji budynków biurowych w Colliers International. Wcześniej zdobywała doświadczenie w agencji JLL.

W związku z dynamicznym rozwojem biznesu biurowego Skanska w Polsce i potrzebą większej specjalizacji na poszczególnych rynkach, zespoły realizujące projekty biurowe w Polsce funkcjonują już podzielone na trzy regiony. Dyrektorem regionalnym odpowiedzialnym za rynek północny, obejmujący Łódź, Poznań i Trójmiasto jest Łukasz Kaleciński. Funkcję dyrektora regionu centralnego, odpowiedzialnego za rynek warszawski, pełni Krzysztof Wilczek. Region południowy, w skład którego wchodzą Kraków, Wrocław i Katowice jest wciąż zarządzany przez Mariusza Krzaka.

Dopasowany do potrzeb regionów zostanie także zespół ds. wynajmu. Na południu zostały utworzone dwa nowe stanowiska: regionalnym dyrektorem leasingu został Marek Stasieńko, menedżerem ds. rozwoju wynajmu została Magdalena Holak. Z kolei od pierwszego marca, funkcję menedżera ds. wynajmu dla regionu centralnego, czyli warszawskiego, będzie pełnić Agnieszka Krawczyk-Rogowska.

„Dzięki rozszerzeniu struktury organizacyjnej Skanska Property Poland postawimy na większą specjalizację zespołu leasingu, co pozwoli nam być jeszcze bliżej klientów i budować z nimi oraz utrzymywać długoterminowe relacje”, mówi Arkadiusz Rudzki.

Do zarządu spółki dołączyła także Anna Marciniak, która awansowała na nowo utworzone stanowisko HR & Administration Manager oraz weszła jako przedstawiciel działu HR do zespołu zarządzającego.

„Dołączenie eksperta ds. zasobów ludzkich do zespołu zarządzającego pokazuje silny rozwój Skanska w kierunku polityki personalnej i wartości, jaką jest człowiek. Chcemy, aby nasze decyzje biznesowe były podejmowane przez pryzmat człowieka. Wszystkie nasze projekty realizujemy dla ludzi, w tym pracowników naszych najemców. HR daje nam bardziej personalne i bliskie spojrzenie na biznes”, dodaje Arkadiusz Rudzki.