c

Piotr Janiszewski nowym Dyrektorem Zarządzającym Skanska S.A.

Press release 21.03.2016 10:55 CET

Piotr Janiszewski, dotychczasowy Wiceprezes Wykonawczy i Dyrektor Budownictwa Inżynieryjnego w Skanska S.A., został nowym Dyrektorem Zarządzającym spółki. Krzysztof Andrulewicz pozostaje na stanowisku Prezesa Zarządu.

Piotr Janiszewski

Piotr Janiszewski związany jest ze Skanska od początku działalności firmy w Polsce. Był menadżerem projektu, a następnie dyrektorem jednego z oddziałów spółki. W latach 2007 – 2011 odpowiadał za budowę północnego odcinka autostrady A1 z Gdańska do Torunia. Kontrakt o wartości 1,25 mld EUR to największa inwestycja zrealizowana przez Skanska w Polsce i jeden z największych projektów drogowych w Europie. Autostrada została wykonana w rekordowo krótkim czasie i według najwyższych parametrów jakościowych. Oba etapy inwestycji zostały oddane do użytku ze znaczącym wyprzedzeniem terminów przewidzianych w kontraktach. 

Na stanowisku Dyrektora Zarządzającego Piotr Janiszewski odpowiadał będzie za działalność operacyjną Skanska S.A. jako generalnego wykonawcy kontraktów budowlanych. Piotr Janiszewski będzie raportował do Krzysztofa Andrulewicza, Prezesa Zarządu spółki, który nadal odpowiada za całą Skanska S.A., a w szczególny sposób skoncentruje się na relacjach z kluczowymi klientami firmy. 

Krzysztof Andrulewicz pełni funkcję Prezesa Zarządu Skanska S.A. od 2009 roku. Przez ten czas spółka znacząco się rozwinęła, podwoiła sprzedaż i weszła na nowe rynki lokalne. Z wynikami za 2015 rok jest najbardziej zyskowną jednostką wykonawczą w całej Grupie Skanska. 

„Piotr Janiszewski przejmuje odpowiedzialność za biznes Skanska S.A. od strony operacyjnej”, mówi Krzysztof Andrulewicz. „Po zrealizowaniu naszego planu biznesowego na lata 2010-2015 wchodzimy w nowy etap działalności Skanska na polskim rynku i stajemy przed nowymi wyzwaniami, wynikającymi ze zmieniającego się otoczenia rynkowego. Jestem przekonany, że pod kierownictwem Piotra zwiększymy efektywność operacyjną i wzmocnimy pozycję lidera branży budowlanej i kreatora rynku”, dodaje Krzysztof Andrulewicz.

W 2015 roku Skanska w Polsce osiągnęła 5,5 mld zł przychodów i 470 mln zysku operacyjnego. Skanska S.A., która odpowiada za działalność firmy w obszarze generalnego wykonawstwa, stawia na lokalną obecność, bliskość klientów i innowacyjne technologie. Jest zainteresowana realizacją zarówno mniejszych, jak i dużych projektów kubaturowych i inżynieryjnych. W zeszłym roku firma otworzyła oddział w Białymstoku i poszerzyła działalność oddziału w Olsztynie, zwiększając tym samym liczbę jednostek regionalnych. Skanska S.A. to dziś ponad 20 oddziałów, 60 filii w całym kraju i tysiące zatrudnionych lokalnych specjalistów. Tylko w 2015 r. zrekrutowała łącznie około 1100 osób.