c

Skandynawia na wyciągnięcie ręki – poznaj ją lepiej. Czwarta edycja Dnia Skandynawskiego w Warszawie już w sobotę

Press release 03.06.2016 16:06 CET

W najbliższą sobotę, 4 czerwca br. w Warszawie odbędzie się czwarta już edycja Dnia Skandynawskiego. Podczas imprezy warszawiacy będą mieli szansę lepiej zrozumieć na czym polega fenomen szwedzkiej innowacyjności oraz dowiedzieć się, dlaczego to Duńczycy są najszczęśliwszym narodem świata. Uczestnicy zabawy będą mogli wspólnie pokonać dystans dzielący Polskę z Danią na… rowerach stacjonarnych, a wśród atrakcji dla najmłodszych znajdzie się między innymi Strefa LEGO. Wydarzenie wzbogacą swoją obecnością firmy o skandynawskich korzeniach, które zapewnią odwiedzającym solidną dawkę wiedzy i zabawy.

0068_20150704_Skanska_Roberta_event_developerski_

Czwarty warszawski Dzień Skandynawski odbędzie się w najbliższą sobotę na Skwerze Hoovera. Rodzinna impreza plenerowa rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do ok. 20:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Całość zainauguruje uroczyste otwarcie imprezy z udziałem przedstawicieli Ambasad Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji.
- Ambasada Szwecji już od czterech lat wspiera organizowany przez magazyn „Podróże” Dzień Skandynawski. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród warszawiaków. Naszym zdaniem to doskonały sposób na promocję krajów skandynawskich, w tym także Szwecji, a promocja Szwecji w Polsce to jedno z naszych najważniejszych zadań. Dzień Skandynawski to program dla całych rodzin - występy, koncerty, wystawy, promocja zdrowego stylu życia i wiele innych atrakcji. Cieszymy się, że wraz z pozostałymi ambasadami nordyckimi możemy być honorowym patronem i partnerem tego wydarzenia. Cieszy nas także, że we współpracę z organizatorami angażują się szwedzkie firmy. Jesteśmy przekonani, że takie działania umacniają pozytywny wizerunek Szwecji w Polsce i doskonałe relacje pomiędzy naszymi krajami – mówi Katarzyna Szota, specjalista ds. komunikacji Ambasady Szwecji w Warszawie.

(Nie tylko) dla najmłodszych
Podczas wydarzenia na warszawiaków będą czekały takie atrakcje, jak między innymi strefa EKO, w której uczestnicy będą mogli dowiedzieć się więcej o zagadnieniach związanych z istotą ekologii i recyklingu w pojęciu skandynawskim. Wiedza ta będzie przekazana w sposób przystępny i pełen zabawy – uczestnicy będą mogli zagrać w grę komputerową związaną z tematyką recyklingu, a także m.in. wziąć udział w konkursie wiedzy ekologicznej. W strefie rowerowej natomiast chętni będą mieli szansę lepiej poznać podejście Skandynawów do zdrowego stylu życia oraz podjąć wyzwanie pokonania na rowerach dystansu, jaki dzieli Polskę z Danią.
Dla rodzin z dziećmi zaplanowano szereg atrakcji, a wśród nich np. obecność postaci znanych z literatury skandynawskiej, takich jak Muminki, Pippi, czy Wikingowie. Dzieci będą mogły także zanurkować w basenie pełnym klocków lub wybudować wspólnie figury w specjalnie przygotowanej strefie LEGO. W tej kojarzącej się z Danią krainie zabawek każdy – nie tylko dzieci – znajdzie coś dla siebie. Ci nieco starsi będą mogli dodatkowo wziąć udział w słynnych fińskich zawodach w noszeniu żon.

Skandynawia w Polsce
Rodzinny Dzień Skandynawski swoją obecnością uświetnią funkcjonujące w Polsce firmy o skandynawskich korzeniach. Wśród zapewnionych przez nich atrakcji znajdą się między innymi malowanie twarzy, rozgrywki w gry planszowe popularne w Skandynawii oraz wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami.
Wśród firm uzupełniających program Dnia Skandynawskiego znajdzie się, szwedzka z pochodzenia, firma Skanska. Firma zorganizuje warsztaty, w ramach których uczestnicy pod okiem animatorów będą budować budki lęgowe dla ptaków. Budki wykonane będą z litego drewna tartacznego, tak aby w procesie ich składania, w bezpieczny sposób, mogły brać udział dzieci. Podczas tworzenia budek, uczestnicy dowiedzą się nie tylko, jak fachowo złożyć domki, ale również jakie ptaki z nich korzystają, jakie mają zwyczaje, jak należy o nie właściwie dbać oraz jaką ważną rolę pełnią w ekosystemie.
- Od samego początku naszej działalności w Polsce staramy się wprowadzać na rodzimy rynek skandynawskie wartości. Na co dzień w firmie kierujemy się zasadami zgodnymi z filozofią zrównoważonego rozwoju, troską o środowisko naturalne czy najwyższymi standardami bezpieczeństwa. W ubiegłym roku przygotowaliśmy specjalny raport dotyczący działań w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, a liczne akcje edukacyjne prowadzimy także poza placem budowy. Nasze wartości i wiedzę na ich temat staramy się przekazywać jak najszerzej. Z tego powodu chętnie bierzemy udział w inicjatywach takich, jak Dzień Skandynawski, podczas których mamy szansę w przyjemny sposób przekazać naszą wiedzę mieszkańcom Warszawy – mówi Michał Witkowski, dyrektor ds. sprzedaży Skanska Residential Development Poland.
Stoisko firmy Skanska będzie dostępne dla odwiedzających w sobotę w godzinach 11:00-20:00. W specjalnej strefie namiotowej przez całe wydarzenie będą odbywały się również prezentacje produktów skandynawskich, ofert turystycznych związanych ze Skandynawią, a także literatura tamtych krajów oraz degustacja skandynawskich smakołyków. Na scenie głównej atmosferę będą umilać występy muzyczne i teatralne. Organizatorem całego wydarzenia jest magazyn „Podróże”.