c

Co najmniej 150 miejsc pracy w powstającej fabryce WESSEL-POLIAMID

Press release 30.06.2016 14:11 CET

Co najmniej 150 osób znajdzie pracę w nowoczesnej fabryce powstającej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Jaszkowej Dolnej. Inwestorem jest firma WESSEL-POLIAMID Sp. z o.o., autorem projektu i generalnym wykonawcą – Skanska. Dziś został wmurowany symboliczny kamień węgielny pod ważną dla regionu inwestycję.

Wizualizacja

Na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”, której rozwój uznawany jest za jeden z najbardziej dynamicznych w Polsce, powstaje zakład produkcyjno-magazynowy firmy WESSEL-POLIAMID Sp. z o.o.

- Jednym z głównych celów spółki WESSEL-POLIAMID Sp. z o.o. jest stworzenie nowoczesnego zakładu produkcyjnego, który zoptymalizuje dotychczasowe procesy produkcyjne dysz do odkurzaczy. Do nowego zakładu firma zakupi i uruchomi w Polsce 6 linii technologicznych i 25 wtryskarek, a w kolejnej fazie rozwoju - 12 linii i 50 wtryskarek. Wszystko to znajdzie się w powstającym zakładzie do końca 2017 r. - mówi Marcin Depczyk, Prezes Zarządu Wessel-Poliamid Sp. z o.o

- Bardzo mnie ucieszyła wiadomość, iż kolejny przedsiębiorca zdecydował się na inwestycję w podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Jaszkowej Dolnej, bo to potwierdza, że jej utworzenie było właściwym krokiem. Kolejny inwestor to następne, tak potrzebne miejsca pracy - mówi wójt Stanisław Longawa, wójt Gminy Kłodzko. - Jako Gmina Kłodzko stawiamy na rozwój, więc nie tylko zachęcamy firmy do inwestowania, ale również tworzymy warunki odpowiadające współczesnym standardom inwestycyjnym. Namacalnym tego przykładem jest choćby wybudowanie przez nas drogi publicznej o wzmocnionej podbudowie na terenie podstrefy z uwagi na planowany ciężki transport. Cieszymy się, że wkrótce służyć będzie także kolejnemu przedsiębiorcy – dodaje Stanisław Longawa.

O inwestycji
Inwestycja obejmuje budowę zakładu produkcyjno - magazynowego z częścią biurowo - socjalną. W nowym zakładzie będą produkowane akcesoria do odkurzaczy domowych i przemysłowych. Hala produkcyjna pomieści także magazyny surowców i materiałów gotowych, natomiast w dwukondygnacyjnej części biurowej, poza pomieszczeniami socjalnymi, znajdzie się magazyn form, laboratorium wytrzymałościowe oraz małe archiwum. Powstanie również budynek ochrony, drogi wewnętrzne, plac manewrowy, nowa infrastruktura techniczna i technologiczna oraz uzbrojenia terenu.

Warto dodać, że obiekt będzie cechował się rozwiązaniami wpływającymi na ochronę środowiska, tj. np. odzysk ciepła z urządzeń – budynek będzie ogrzewany i będzie miał ciepłą wodę użytkową dzięki wykorzystaniu ciepła z technologii procesu wtrysku.

Korzyści dla ludzi i regionu
- Zaprojektowaliśmy i budujemy ważną inwestycję dla naszego klienta – będzie to pierwszy zakład produkcyjny WESSEL-POLIAMID Sp. z o.o. w Polsce – mówi Szymon Gnacek, Dyrektor Zespołu Projektów, Skanska. Jednocześnie to ważna inwestycja dla gminy, przede wszystkim dlatego, że dzięki niej powstaną nowe miejsca pracy. Cieszymy się, że mamy swój udział w korzyściach społecznych na Ziemi Kłodzkiej.

O korzyściach mówi także Marcin Depczyk, Prezes Zarządu Wessel-Poliamid Sp. z o.o. - Powstająca fabryka jest szansą dla regionu. Zwiększy jego atrakcyjność, wpłynie na dalszy rozwój. Jednak przede wszystkim to szansa dla poszukujących zatrudnienia. Mieszkańcy okolicznych miejscowości zyskają przynajmniej 150 nowych miejsc pracy. To napawa optymizmem. I dodaje: - Pomysł budowy zakładu powstał w grudniu 2015 r., z kolei już w styczniu 2016 r. powstała firma w Polsce, w kwietniu Skanska rozpoczęła prace projektowe, w połowie czerwca ruszyły roboty budowlane, a na połowę października planowane jest ich zakończenie. Wszystko po to, by w grudniu ruszyć z produkcją.

- To bardzo krótki czas jak na realizację tak dużej inwestycji – mówi Szymon Gnacek. – Ale jesteśmy przekonani, że duże doświadczenia kadry inżynieryjnej w prowadzeniu podobnych realizacji, odpowiednie planowanie i koordynacja prac pozwolą inwestorowi, Gminie i przyszłym pracownikom cieszyć się nowo otwartym zakładem w zaplanowanym terminie.

Pobierz