c

Nowa Barlickiego w Tomaszowie Mazowieckim już jesienią

Press release 01.07.2016 07:00 CET

Lepsza nawierzchnia, ścieżka rowerowa, chodniki, solarne oświetlenie, ledowe lampy – w przyszłym tygodniu rusza rozbudowa 700-metrowego odcinka ul. Barlickiego w Tomaszowie Mazowieckim. Roboty o wartości ponad 1,7 mln zł netto realizuje Skanska na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych.

fot. Skanska

Innowacyjne rozwiązania
W ramach rozbudowy ulica Barlickiego zyska nową nawierzchnię. Będzie to konstrukcja o warstwie ścieralnej z mieszanki SMA na podbudowie z kruszywa stabilizowanego mechanicznie i podbudowie z gruntu stabilizowanego cementem. Skanska zbuduje także chodniki, ciąg pieszo-rowerowy oraz pas lewoskrętu na tereny usługowo-handlowe. Skanska wykona też kanalizację deszczową oraz usunie kolizje z sieciami elektroenergetycznymi i teletechnicznymi.

Realizacja inwestycji obejmuje zastosowanie elementów poprawiających bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego, tj. wysp rozdzielających stanowiących azyle dla pieszych, ramp łączących chodnik z jezdnią oraz oznakowania pionowego i poziomego.

- W ramach projektu zastosujemy także innowacyjne rozwiązania, tj. solarne oświetlenie uliczne (tzw. kocie oczka) oraz doświetlenie przejść dla pieszych poprzez zamontowanie ledowych lamp drogowych – mówi Paweł Nowicki, Kierownik Budowy, Skanska.

Tymczasowa organizacja ruchu
- W związku z prowadzoną przez naszą firmę przebudową ul. Barlickiego w Tomaszowie Mazowieckim, konieczne jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu - komentuje Kierownik Budowy. - Tymczasowa organizacja polega na całkowitym zamknięciu dla ruchu przebudowywanej ul. Barlickiego na odcinku od ronda Andersa (ul. Legionów) do ul. Warszawskiej – wyjaśnia. - Zaproponowane rozwiązanie ma zapewnić bezpieczeństwo nie tylko pracowników budowy, ale również osób postronnych, pieszych i uczestników ruchu. To także możliwość wykonania prac w jak najkrótszym czasie - dodaje.

Ul. Barlickiego będzie zamknięta dla ruchu od wtorku, 5.07 do 30.09 br.

Przede wszystkim bezpieczeństwo uczestników ruchu
- Jesteśmy jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy największych generalnych wykonawców w Polsce. Dbamy o bezpieczeństwo na placach budów i ograniczanie liczby wypadków przy pracy. Na kontraktach drogowych zawsze rekomendujemy ograniczenie, a nawet odseparowanie ruchu kołowego od terenu realizowanej inwestycji, m.in. poprzez całkowite zamknięcia dróg i wyznaczanie objazdów – komentuje Robert Andrzejak, Dyrektor łódzkiego oddziału Skanska. - Zaproponowane rozwiązanie dotyczące całkowitego zamknięcia ul. Barlickiego na czas prowadzonych prac zapewni bezpieczeństwo nie tylko pracowników budowy, ale również osób postronnych, pieszych i uczestników ruchu – co jest naszym priorytetem – podkreśla Dyrektor Oddziału.

Dzięki wyłączeniu ulicy z ruchu Skanska ma większy dostęp do terenu prowadzonych robót, co pozwoli także na szybszą realizację prac. Krócej trwające utrudnienia wpłyną także na zadowolenie mieszkańców i kierowców.

Prosimy o ostrożność
- Roboty prowadzone w pasie drogowym lub jego bezpośrednim sąsiedztwie należą do grupy prac szczególnie niebezpiecznych ze względu na duże zagrożenie dla osób wykonujących pracę oraz dla postronnych uczestników ruchu – mówi Paweł Nowicki ze Skanska. – Dlatego też kierowców, pasażerów i mieszkańców okolic prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do oznakowania tymczasowego wprowadzonego na czas robót – apeluje. - Dołożymy wszelkich starań, aby prowadzone przez nas prace były jak najmniej odczuwalne – dodaje.

Pobierz