c

Skanska dokończy budowę szkoły w Bolszewie

Press release 18.07.2016 09:50 CET

W piątek, 15 lipca Urząd Gminy Wejherowo podpisał z nowym wykonawcą, firmą Skanska umowę na dokończenie rozbudowy Samorządowej Szkoły Podstawowej w Bolszewie. Budynek będzie gotowy na przyjęcie uczniów w maju 2017 roku. Wartość kontraktu wynosi ponad 7 mln zł netto.

Szkoła_wizualizacja

Powierzona firmie Skanska realizacja jest kontynuacją prac rozpoczętych przez poprzedniego wykonawcę, który nie dokończył zadania. - Obecnie zaawansowanie budowy szacujemy na ok. 30%. Zakres prac, które wykonamy w ramach dokończenia inwestycji. obejmuje m.in. wykonanie elewacji obiektu, prace instalacyjne, wyposażenie wewnątrz budynku, dokończenie prac dekarskich oraz montażu stolarki okiennej i drzwiowej – mówi Rafał Borowiec, Menadżer Projekt, Skanska. Ponadto Skanska odpowiada za zagospodarowanie terenu wokół placówki - wykonanie dwóch boisk i parkingu.

Konieczna rozbudowa
Decyzję o rozbudowie placówki podjęto m.in. ze względu na wciąż rosnącą liczbę mieszkańców gminy, a co za tym idzie wzrost liczby nowo przybywających do szkoły uczniów. Obecny budynek mieści blisko 750 uczniów, jednak aby nadążyć za ich zwiększającą się liczbą, niezbędna jest rozbudowa placówki. 

Z korzyścią dla najmłodszych
Nowy budynek szkoły pomieści m.in. dwanaście w pełni wyposażonych sal lekcyjnych, bibliotekę, świetlicę oraz stołówkę. Plan rozbudowy przewiduje także nową halę gimnastyczną oraz zagospodarowanie terenu wokół palcówki - dwa boiska o nawierzchni syntetycznej, w tym jedno wielofunkcyjne oraz parking. - Na dokończenie budowy po poprzednim wykonawcy mamy 10 miesięcy – mówi Rafał Borowiec. – Rozpoczęcie dalszej części prac budowlanych planujemy od jednoczesnych działań związanych z wewnętrznymi pracami wykończeniowymi oraz zewnętrznymi robotami nawierzchniowymi – dodaje Borowiec.

- Rozbudowa szkoły w Bolszewie to dla nas kolejna inwestycja w regionie realizowana z korzyścią dla społeczeństwa, zwłaszcza dla jego najmłodszej części. Tym bardziej cieszę się, że to właśnie Skanska powierzono rozbudowę placówki. Jako generalny wykonawca posiadamy duże doświadczenie w podobnych realizacjach, każdorazowo gwarantując nie tylko terminowe ukończenie prac, ale przede wszystkim zadowolenie przyszłych użytkowników – mówi Dariusz Kotarski, Dyrektor Oddziału, Skanska. – Jestem przekonany, że szkoła po zakończeniu budowy będzie służyć użytkownikom przez wiele lat – dodaje Dariusz Kotarski.

Firma z doświadczeniem
Skanska posiada ogromne doświadczenie w realizacji obiektów edukacyjno-oświatowych. W Polsce firma jest jednym z głównych wykonawców inwestycji dla polskiego szkolnictwa i edukacji. Z sukcesem zrealizowała kilkadziesiąt projektów, dzięki którym uczniowie i studenci mogą kształcić się w komfortowych warunkach. W ostatnich latach spółka oddała do użytku m.in. budynek Nowej Kreślarni Politechniki Warszawskiej, bibliotekę w Chełmnie czy kompleks dydaktyczny dla Uniwersytetu Rzeszowskiego. W Szczecinie dla Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego firma przebudowała  Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii, a w Konstancinie Jeziornej wybudowała szkołę amerykańską. Ponadto Skanska na swoim koncie ma także realizację siedziby Instytutu Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk oraz Instytutu Wysokich Ciśnień PAN w Warszawie.