c

Ponad 2 km czteropasmowej al. Gen. W. Sikorskiego w Rzeszowie

Press release 29.07.2016 14:10 CET

W sierpniu rozpocznie się kolejny etap przebudowy Al. Gen. W. Sikorskiego w Rzeszowie. Nie dwa a cztery pasy ruchu i nowa nawierzchnia to szybsza podróż i mniejsze korki, co zagwarantuje lepszy komfort jazdy. Na inwestycji zyskają również mieszkańcy głównej arterii miasta, którzy bez większych problemów dotrą do swoich posesji. Dziś podpisano umowę. Inwestycję o wartości ponad 20 mln zł na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie zrealizuje Skanska. Prace zakończą się w czerwcu 2018 roku.

fot. Skanska

Al. Sikorskiego to jedna z najważniejszych dróg wyjazdowych z Rzeszowa, jest też częścią drogi wojewódzkiej nr 878. Droga zostanie rozbudowana na długości przeszło 2,3 km, od skrzyżowania z ul. Malowniczą do granic miasta, w kierunku Tyczyna. - W ramach prac wykonamy nową nawierzchnię, zjazdy i system odwodnienia, pojawią się zatoki autobusowe, chodniki, ścieżki rowerowe i oświetlenie uliczne. Przebudowana zostanie także infrastruktura podziemna. – wyjaśnia Remigiusz Grodzicki, Menadżer Projektu, Oddział Budownictwa Inżynieryjnego Skanska w Rzeszowie.

W trosce o bezpieczeństwo
Zdajemy sobie sprawę z tego, że prowadzone przez nas prace mogą stanowić utrudnienie w codziennym dojeździe oraz wyjeździe z posesji zlokalizowanych wzdłuż Al. Sikorskiego. Mogą również powodować ogólne utrudnienia w ruchu dla kierowców pokonujących tę trasę na co dzień. W związku z powyższym, mając na uwadze wcześniejsze nasze doświadczenie przy II etapie rozbudowy głównej arterii miasta, zadbamy o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu.
Każdorazowo, przy wprowadzanych zmianach dotyczących organizacji ruchu, będziemy przekazywać komunikaty o planowanych utrudnieniach. Jednocześnie prosimy wszystkich o szczególną ostrożność  w miejscu prowadzonych prac. Mamy nadzieję, że tak jak przy wcześniejszej realizacji – dzięki cierpliwości i wyrozumiałości kierowców, pieszych i mieszkańców prace te przebiegną sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie.

Sikorskiego dziś
- Pierwszy etap przebudowy alei Sikorskiego, od skrzyżowania z Powstańców Warszawy i Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Robotniczą, wykonano w latach 2007-2008. Drogę częściowo poszerzono, wymieniono nawierzchnię, zamontowano ekrany chroniące przed hałasem. – informuje Katarzyna Pawlak z biura prasowego UM Rzeszowa. - Drugi etap prac od skrzyżowania z ul. Robotniczą do skrzyżowania z ul. Malowniczą zakończono pod koniec ubiegłego roku. Droga została poszerzona do czterech pasów ruchu, położono nową nawierzchnię i oświetlenie. Za ten etap prac także odpowiadała firma Skanska.

Doświadczenie Skanska
Realizujemy zarówno duże projekty na drogach krajowych i wojewódzkich, jak i mniejsze kontrakty, ważne dla lokalnych społeczności, w tym m.in. drogi gminne, powiatowe, ulice, place, parkingi, ścieżki rowerowe, miasteczka ruchu drogowego. Na Podkarpaciu m.in. w Rzeszowie rozbudowaliśmy aleję Rejtana i al. Cieplińskiego oraz zbudowaliśmy most Narutowicza i okrągłą kładkę dla pieszych, wykonaliśmy remont drogi krajowej nr 9 na odcinku Tarnowska Wola - Nowa Dęba, północną obwodnicę Rzeszowa, ekrany akustyczne przy DK 4, przebudowę drogi wojewódzkiej nr 881 na odcinku Łańcut – Kańczuga oraz remonty dróg powiatowych i ulic w całym województwie.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie oraz wysoko wyspecjalizowaną kadrę inżynierską, w tym profesjonalne brygady bitumiczne pracujące przy budowie dróg i mostów. Dysponujemy nowoczesnym zapleczem techniczno-sprzętowym (wytwórnie mas bitumicznych, bazy sprzętu, laboratoria, kopalnie kruszyw, wytwórnie betonu towarowego). Ten ogromny potencjał pozwala nam sprostać nawet najbardziej skomplikowanym projektom. Dzięki temu z powodzeniem przemieniamy wizję inwestora w rzeczywistość, a co więcej -  wykonujemy obiekty, które służą mieszkańcom i osobom podróżującym przez lata.
 

Pobierz